مرزهای خرمشهر آماده منع ورود مسافران بیمار

به گزارش سهندبلاگ، مدیر شبکه بهداشت خرمشهر از افزایش کنترل ها در مرزهای این شهرستان برای جلوگیری از انتقال سویه تازه کرونا اطلاع داد.

مرزهای خرمشهر آماده منع ورود مسافران بیمار

خبرنگاران: هنگامه پروین، مدیر شبکه بهداشت خرمشهر گفت: کنترل مسافران برای جلوگیری از انتقال سویه تازه امیکرون کرونا به کشور با توجه به قدرت سرایت پذیری بالای آن در گذرگاه مرزی شلمچه و مرز دریایی بندر خرمشهر افزایش یافت.

او از انجام تست پی سی آر به وسیله کارشناسان بهداشت و درمان و نیروهای هلال احمر خرمشهر برای مسافران در مرزهای این شهرستان اطلاع داد و اضافه نمود: در صورت مشاهده هرگونه علایم بیماری در مسافران ایرانی و خارجی افراد به مرکز قرنطینه در پشت مرز منتقل می شوند.

پروین درخصوص کنترل مسافران در مرز دریایی خرمشهر شرح داد: در این مرز دریایی مسافران و ملوانان در اسکله بندر مورد آزمایش قرار می گیرند و تا زمان اطمینان از منفی بودن تست آنها حق خروج از شناور و کشتی را ندارند.

او ادامه داد: مسافران ایرانی و خارجی در صورت داشتن گواهی 72 ساعته تست پی سی آر اجازه عبور از مرز را دارند اما برای اطمینان کامل مراقبت های سندرومیک نیز از آنها گرفته می گردد.

شهرستان های آبادان، خرمشهر و شادگان دارای مرزدریایی هستند و هر سه در شرایط آبی کرونایی قرار دارند.

سویه تازه کرونا به نام امیکرون یکی از بدترین گونه های این بیماری با 32 جهش در پروتئین اسپایک به شمار می رود.

از آن جایی که هنوز ابهامات زیادی در مورد ا میکرون وجود دارد همچنان تنها و مطمئن ترین راه برای مبارزه با تمام سویه های کرونا رعایت دستورالعمل های بهداشتی است.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 27 بهمن 1400 بروزرسانی: 27 بهمن 1400 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 16465

به "مرزهای خرمشهر آماده منع ورود مسافران بیمار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرزهای خرمشهر آماده منع ورود مسافران بیمار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید