نتیجه بررسی پرونده تخلف در کره های وارداتی در دولت قبل

به گزارش سهندبلاگ، سرپرست معاونت امور گمرکی گمرک ایران گفت: جزئیات رای مربوط به کره های وارداتی از سوی کمیسیون بدوی رسیدگی به اختلافات گمرکی اعلام شد، که بر این اساس از مجموع 34 فقره پرونده متشکله در این زمینه 25 پرونده مشمول بیش بود ارزش تشخیص داده شد.

نتیجه بررسی پرونده تخلف در کره های وارداتی در دولت قبل

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، فرود عسگری در این باره گفت: در ارتباط با پرونده کره وارداتی متعلق به یکی از شرکت های لبنی، تعداد 34 پرونده شامل 94 فقره اظهارنامه گمرکی مربوط به سال های 95 تا 98 به ظن بیش بود مورد رسیدگی قرار گرفت که پس از رسیدگی در دفتر تخصصی ذی ربط، بالغ بر 68 میلیون دلار بیش بود تشخیص و حسب اعتراض صاحب کالا، پرونده به مرجع رسیدگی - کمیسیون بدوی رسیدگی به اختلافات گمرکی - ارجاع و بررسی شد.

وی در خصوص جزئیات آرای صادره از طریق این کمیسیون پس از بررسی های کارشناسی گفت: با توجه به آرای صادره در کمیسیون مربوطه، برای 9 فقره ارزش اظهاری تایید شد و مشمول بیش بود ارزش تشخیص داده نشد، برای هفت فقره 20 درصد و برای مابقی نیز، شامل 18 فقره پرونده، 50 درصد بیش بود ارزش استنباطی مورد تأیید قرار گرفت و مراتب به صاحب کالا نیز ابلاغ شد.

بدیهی است در صورت اعتراض صاحب کالا ظرف مدت 20 روز به رای مذکور، موضوع قابل ارجاع و رسیدگی در کمیسیون تجدیدنظر اختلافات گمرکی است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 فروردین 1401 بروزرسانی: 2 فروردین 1401 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 16641

به "نتیجه بررسی پرونده تخلف در کره های وارداتی در دولت قبل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نتیجه بررسی پرونده تخلف در کره های وارداتی در دولت قبل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید