کانادا هم وارد جنگ تجاری با آمریکا شد؛ اعمال 13 میلیارد دلار تعرفه بر صادرات آمریکایی

به گزارش سهندبلاگ، کانادا از اعمال 13 میلیارد دلار تعرفه به کالاهای آمریکایی اطلاع داد.

کانادا هم وارد جنگ تجاری با آمریکا شد؛ اعمال 13 میلیارد دلار تعرفه بر صادرات آمریکایی

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل سهندبلاگ به نقل ا ز پایگاه اطلاع رسانی کنگره، کانادا امروز (یکشنبه) خاطرنشان کرد که در راستای تلافی تعرفه های اعمال شده از سوی آمریکا به آلومینیوم و فولاد کانادا، این کشور نیز 13 میلیارد دلار تعرفه بر صادرات آمریکایی اعمال خواهد نمود.

سی ان ان گزارش داد که 40 شرکت آمریکایی با تعرفه 25 درصدی کانادا روبرو خواهند بود. 10 درصد تعرفه بر بیش از 80 محصول آمریکایی ازجمله تافی و دانه های قهوه اعمال خواهد شد.

جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا در روزهای گذشته در مراسم اعلام تعرفه بر کالاهای آمریکایی در ساختمان کارخانه بزرگ شرکت فولاد استلکو حضور نداشت. اما به جای او کریستیا فریلند، وزیر خارجه کانادا و وزرای دیگر در این مراسم حضور داشتند. شرکت کنندگان مراسم گفتند که هدفشان اعلام جنگ تجاری علیه آمریکا نیست، ولی کانادا در مقابل این کشور کوتاه نخواهد آمد.

وزیر خارجه کانادا گفت که کشورش در مقابل آمریکا چاره ای جز تلافی نداشته و مجبور شده است تعرفه های گمرکی بر محصولات آمریکایی را وضع کند

وزیر خارجه کانادا همچنین خاطرنشان کرد که دولت این کشور میخواهد دو میلیارد دلار کانادا به شرکت ها و کارگران این کشور که از افزایش تعرفه گمرکی آمریکا خسارت دیده اند یاری کند. این کشور میخواهد با این بسته اقتصادی از صنایع فولاد و آلومینیوم کانادا حفاظت کند.

منبع: تسنیم
انتشار: 13 مهر 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 3555

به "کانادا هم وارد جنگ تجاری با آمریکا شد؛ اعمال 13 میلیارد دلار تعرفه بر صادرات آمریکایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کانادا هم وارد جنگ تجاری با آمریکا شد؛ اعمال 13 میلیارد دلار تعرفه بر صادرات آمریکایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید