کبیری: بازار سرمایه بر خلاف تعاونی ها نمی تواند شغل فوری ایجاد کند

به گزارش سهندبلاگ، معاون وزیر کار گفت: بازار سرمایه نمی تواند شغل فوری ایجاد کند، اما بخش تعاونی به اسم رقیب این بازار می تواند با جذب نقدینگی اشتغال پایدار ایجاد کند.

کبیری: بازار سرمایه بر خلاف تعاونی ها نمی تواند شغل فوری ایجاد کند

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، محمدجعفر کبیری امروز در مراسم تجلیل از تعاونی های برتر گفت: در کشور 97 هزار تعاونی فعال داریم که توانسته اند برای یک میلیون و 700 نفر فرصت شغلی ایجاد نمایند.

معاون امور تعاون وزیر کار اضافه کرد: ما سعی کردیم که بانک تعاونی و مؤسسات تعاونی تشکیل دهیم که امیدواریم در دوره تازه این اتفاق بیفتد.

وی ادامه داد: در گذشته تعاونی های اعتبار دچار مشکل شدند که باید این تعاونی ها را احیا کنیم و زمینه بهره مندی منطقه ها کم برخوردار را از تعاونی های اعتبار فراهم کنیم.

کبیری با بیان اینکه توسعه تعاونی به تاب آوری اقتصاد، فراوری و بازفراوری عادلانه ثروت در کشور، رفاه اجتماعی و ایجاد اشتغال پایدار یاری می نماید، گفت: شش ماه پیش ما اعلام کردیم اگرچه بازار سرمایه بازار مهمی است، اما نمی تواند شغل فوری ایجاد کند در حالی که تعاونی توان این کار را دارد و می تواند با جذب نقدینگی هم به ایجاد اشتغال پایدار یاری کند و هم سیل نقدینگی را کنترل کند.

معاون امور تعاون وزیر کار توضیح داد: برای توسعه بخش تعاون احتیاج به توسعه سامانه های هوشمند در بخش تعاون، ایجاد مراکز نوآوری و افزایش 14 برابری بودجه تعاونی ها داریم.

وی اضافه کرد: توانستیم ردیف 101 هزار از بودجه بگیریم که طبق این ردیف تفاهم نامه ای با بانک توسعه تعاون و صندوق ضمانت برای ایجاد خط اعتباری 2100 میلیارد تومانی امضا کردیم.

کبیری توضیح داد: در دوره تازه باید قوانین معطل مانده تعاون را دنبال کنیم البته ما بخشی از این قوانین را پیگیری کردیم که به اسم نمونه توانستیم سهم کارفرما در تخفیف 20 درصدی بیمه شاغلان را بپردازیم.

وی تاکید نمود: بعلاوه باید سند توسعه تعاون بازبینی، اصلاح و اجرا گردد و برای اجرای آن هم احتیاج به شورای عالی تعاون داریم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 شهریور 1400 بروزرسانی: 17 شهریور 1400 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 15173

به "کبیری: بازار سرمایه بر خلاف تعاونی ها نمی تواند شغل فوری ایجاد کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کبیری: بازار سرمایه بر خلاف تعاونی ها نمی تواند شغل فوری ایجاد کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید