10 ترفند مؤثر برای غلبه بر خواب و آغاز ورزش صبحگاهی

به گزارش سهندبلاگ، مجله اینترنتی تناسب اندام/ جنیفر شرمن، مربی دوچرخه سواری داخل سالن و سرمربی در Peloton Cycle شهر نیویورک می گوید: ورزش کردن در صبح زود، متابولیستان را فعال می نماید، آن را برای ساعت ها بالا نگه می دارد و در طول روز به شما انرژی می دهد.

10 ترفند مؤثر برای غلبه بر خواب و آغاز ورزش صبحگاهی

در حالیکه ممکن است وسوسه شوید که بخوابید، چندین راه وجود دارد که شما را مطمئن می سازد قبل از آوردن یک بهانه برای بیدار نشدن، از جایتان بلند می شوید.

در اینجا 10 هدایت مفید از بعضی از مربیان برتر بیان می کنیم:

چرت بزنید

شرمن می گوید: در شب قبل، به اندازه کافی بخوابید تا کاملا شاداب باشید. بهتر از آن، ساعت زنگ دارتان را دور از دسترس تان قرار دهید. به این ترتیب، در واقع مجبور خواهید شد برای خاموش کردن آن، از رختخواب گرمتان بلند شوید.

با یک دوست همراه شوید

آدام روزانته، نویسنده کتاب The 30 Second Body می گوید: برنامه ریزی برای تمرین با یک دوست، یک راه خوب برای اطمینان از آن است که بخاطر تمرین صبحگاهی تان از جا بلند می شوید. هنگامیکه بدانید یک نفر روی شما حساب می نماید، احتمال بسیار کمتری خواهد داشت که قید تمرین را بزنید.

مسابقه دهید

روزانته پیشنهاد می نماید که با یکی از دوستانتان شرط ببندید. او می گوید: برنامه ریزی کنید که چند بار در هفته به مدت 6 هفته تمرین کنید. به ازای هر روز برنامه ریزی شده، هر یک از شما یک مقدار پول از قبل مشخص شده در یک گلدان بیندازید. چیزی به اندازه 10 هزار تومان کافی است. اولین کسی که قید تمرین را زد، می بازد و برنده، پول نقد را بر می دارد.

تماشا کردن آنکه در حین قوی تر شدن بدنتان، آن پول روز به روز زیادتر می گردد، واقعا اعتیادآور است. اگر هر دوی شما در تمام آن 6 هفته در سر تمرین حاضر شدید، آن پول را بردارید، بیرون بروید و با یک غذای عالی جشن بگیرید.

خودتان را از شب قبل آماده کنید

لباس های تمرینی جدید، عالی هستند و زمانی که شما برای برنامه ریزی ظاهر صبحگاهی در شب قبل وقت بگذارید، بهتر نیز خواهند شد. شرمن می گوید: برای خارج شدن از خانه و ورزش کردن، چند قدم جلوتر باشید. در شب قبل، چند دقیقه را به مرتب کردن لباس های تمرین تان، شارژ کردن آیپاد و پر کردن بطری آب اختصاص دهید.

شکیبا باشید

لیز آردوندو، مربی Be Shri Yoga می گوید: سخت ترین بخش کار، شروع کردن است. در روزهای ابتدایی، یک معلم به من گفت: فقط 10 دقیقه به خودتان زمان بدهید. فقط 10 دقیقه اول تمرین را دوام بیاورید تا تمام شک و کندی شروع جلسه تمرینی تان را از یاد ببرید. خون شما به حرکت در خواهد آمد و شما احساس بهتری پیدا خواهید کرد.

با بدنتان مهربان باشید

آردوندو می گوید: بدن افراد در صبح، بسیار سفت هستند و برای بیدار شدن به زمان احتیاج دارند. ما در شرایط وحشتناک و نامیزانی می خوابیم و اکثرمان با بدنی سفت از خواب بیدار می شویم. قبل از آنکه فعالیتتان را شروع کنید، به بدنتان اجازه دهید با مقداری تنفس آرام و عمیق به همراه حرکات کششی ملایم از خواب بیدار گردد.

خودتان را مسئول بدانید

آسترید سوان، مربی سالکن لس آنجلس می گوید: در رسانه اجتماعی تان بنویسید که فردا به یک اردوی تمرینی، دوچرخه سواری، یوگا یا هر چیز دیگری که دوست دارید، خواهید رفت و از دوستانتان دعوت کنید که شما را در آنجا دیدار نمایند. اگر شما خودتان را اثبات نکنید اما دوستانتان این کار را انجام دهند، خب، شبکه های اجتماعی غیر قابل پیش بینی هستند!

صبحانه تان را آماده کنید

سوان پیشنهاد می نماید که صبحانه تان را از شب قبل آماده کنید. او، جو دو سر را بخاطر انرژی زیادی که دارد، ترجیح می دهد: شیر بادام، توت، سیب و موز را در یک مخلوط کن بریزید. سپس دانه های چیا و جودوسر را اضافه کنید. آن ها را بخوبی مخلوط نموده و در یک شیشه دردار بریزید و تمام شب در یخچال بگذارید.

او می گوید: شما بعد از بیدار شدن، یک صبحانه سالم و سیر نماینده خواهید داشت، بنابراین می توانید از عهده تمرین صبحگاهی و بقیه کارهای روزتان بربیایید.

تمرین تان را مفرح کنید

تمرین تان را سرگرم نماینده کنید. آردوندو می گوید: یک لیست پخش خوب تهیه کنید. اگر دوست ندارید لیست پخش خودتان را بسازید، Spotify عالی است و یک کلاس یا ویدیو که از آن لذت می برید، پیدا کنید.

صادق باشید

آیا از رفتن به باشگاه وحشت دارید؟ آیا بخاطر بیدار ماندن تا دیروقت، خسته هستید؟ آیا احساس می کنید که نمی دانید چه نوع تمرینی انجام دهید؟

روزانته می گوید: چند دقیقه وقت بگذارید و فکر کنید که چرا متعهد ماندن به تمرینات صبحگاهی تان، اینقدر برایتان سخت است، شما می توانید به آسانی یک راهکار مناسب برای خودتان پیدا کنید. ممکن است متوجه شوید وقت آن است که عضویت باشگاهتان را لغو کنید و شروع به انجام دادن تمرینات ساده در اتاق نشیمن کنید.

منبع: همگردی
انتشار: 4 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 8840

به "10 ترفند مؤثر برای غلبه بر خواب و آغاز ورزش صبحگاهی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 ترفند مؤثر برای غلبه بر خواب و آغاز ورزش صبحگاهی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید