آزمایش موشک نو کره شمالی

به گزارش سهندبلاگ، منابع خبری بامداد جمعه مدعی شدند کره شمالی اقدام به آزمایش یک فروند موشک ضد هوایی نو کرده است.

آزمایش موشک نو کره شمالی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، رسانه دولتی کره شمالی بامداد جمعه (9 مهرماه) از آزمایش یک موشک ضد هوایی تازه از طریق این کشور خبر داده است.

خبرگزاری رسمی کره شمالی گفته این آزمایش از طریق آکادمی علوم دفاعی که سازمانی برای ساخت تسلیحات نظامی است اجرا شده است.

پرتاب این موشک، تازهترین اقدام تسلیحاتی کره شمالی در بحبوحه معطل ماندن گفتگو های خلع سلاح هسته ای میان آمریکا و کره شمالی است.

خبرگزاری رویترز نوشته به نظر می رسد کیم جونگ اون، رئیس کره شمالی در محل آزمایش این موشک حضور نداشته و به جای او، پاک جونگ چون، یکی از اعضای حزب حاکم کره شمالی بر آن نظارت کرده است.

پیش از این گزارش شد کیم جونگ اون رئیس کره شمالی ضمن رد پیشنهاد آمریکا برای مذاکرات بدون پیش شرط، گفت خطوط ارتباطی با کره جنوبی را برای نشان دادن تمایل پیونگ یانگ جهت ایجاد صلح در شبه جزیره کره، بازسازی می کنند.

کره شمالی در سال های اخیر از دریای ژاپن برای آزمایش تعدادی موشک بالستیک کوتاه برد تازه استفاده کرده، اما این کشور اخیراً از موشک تازهی که از واگن قطار شلیک شده است هم رونمایی کرد که هدف آن افزایش قابلیت بقا در پی حمله یک کشور دیگر است.

پیش از این هم کیم سونگ کننده کره شمالی در سازمان ملل با تاکید بر حق این کشور برای انجام آزمایش های موشکی، اما گفت پیونگ یانگ هیچ قصدی برای استفاده از این فناوری ها علیه هیچ کشوری ندارد.

آمریکا و اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد از زمان اولین آزمایش اتمی کره شمالی در سال 2006 میلادی، چندین دور تحریم علیه کره شمالی وضع کرده اند.

کره شمالی علی رغم این تحریم ها بر تقویت توانایی نظامی خود برای مقابله با تهدید حضور نیرو های آمریکایی در منطقه تأکید کرده است.

کره شمالی می گوید تا زمانی که آمریکا به سیاست خصمانه خود برای براندازی نظام حاکم در پیونگ یانگ سرانجام ندهد از برنامه موشکی و هسته ای خود عقب نشینی نخواهد کرد.

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 مهر 1400 بروزرسانی: 24 مهر 1400 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 15573

به "آزمایش موشک نو کره شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزمایش موشک نو کره شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید