آیا فرایند فرسایشی بورس ادامه خواهد داشت

به گزارش سهندبلاگ، تهران (پانا) - یکی کارشناس مالی معتقد است درحالیکه هنوز خبرهای تاثیرگذار بر بازار در حوزه قیمت گذاری دستوری، بودجه و دلار نرسیده است، بورس امروز پایین ترین مقدار رقم را از خردادماه تا به امروز تجربه نموده است.

آیا فرایند فرسایشی بورس ادامه خواهد داشت

به گزارش تجارت نیوز، بازار سهام این روزها کم عمق است. سیگنال خاصی برای رشد یا افت به بازار مخابره نمی گردد. این روزها فرایند خنثی و فرسایشی در حالی بر بازار سرمایه سایه انداخته که خریداری وجود ندارد اما کسی هم فروشنده نیست.

امروز شاخص کل بورس با بازگشایی فملی منفی شد. حجم معاملات خرد بسیار پایین بود و بازار بی رمق کار خود را به اتمام رساند. حال باید دید فردا نیز بورس فرایند کج دار و مریز خود را ادامه خواهد داد یا اتفاقی تازه می افتد.

محمد خبری زاد، کارشناس بازار سهام، گفت: فرایند امروز بازار مطابق پیش بینی ها بود. هنوز خبرهای تاثیرگذار بر بازار در حوزه قیمت گذاری دستوری، بودجه و دلار نرسیده است. این در حالی است که ارزش معاملات خرد امروز معادل 2700 میلیارد تومان بود. این رقم پایین ترین مقدار از خردادماه تا کنون است.

وی با اشاره به اینکه بازار برای آغاز رشد احتیاج به ارزش معاملات بیش از 5000 میلیارد دارد. گفت: فرایند فرسایشی موجود در بازار فردا هم ادامه دار است. دیروز نمادهای بزرگ همه مثبت بودند و شاخص هم مثبت بود. امروز با بازگشایی فملی بورس منفی شد.

خبری زاد مطرح نمود: در عین حال که معاملات کم حجم است، فروشنده چندانی در بازار وجود ندارد. همه منتظر یک جرقه و آغاز فرایند مثبت بورس هستند و به این منظور باید تا هفته آینده منتظر بود.

کارشناس بازار سهام اضافه نمود: فردا گروه فلزات، مس، سرمایه گذاری ها و بعضی از پتروشیمی ها که از فرایند دلار منتفع شدند و قطع گاز نداشتند می توانند مثبت باشند. اما تا اتفاق جدی و جدیدی نیفتد شرایط بازار تغییر خاصی نخواهد کرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 23 دی 1400 بروزرسانی: 23 دی 1400 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 16174

به "آیا فرایند فرسایشی بورس ادامه خواهد داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا فرایند فرسایشی بورس ادامه خواهد داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید