ادامه روند صعودی تعداد بیکاران یونانی

خبرنگاران: موسسه آمار یونان در تازه ترین گزارش خود از افزایش چشمگیر تعداد بیکاران این کشور طی ماه سپتامبر خبر داده است.

ادامه روند صعودی تعداد بیکاران یونانی

سفر با تور یونان ارزان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از آسوشیتدپرس؛ موسسه آمار یونان اظهار داشت، نرخ بیکاری این کشور بحران زده طی ماه سپتامبر به بیش از 27، 4 درصد رسیده که این رقم نسبت به ماه قبل از آن 0، 1 درصد رشد داشته است.بر اساس این گزارش تعداد کل بیکاران یونانی نیز در این مدت به بیش از 1، 38 میلیون نفر رسیده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از 80 هزار نفر افزایش داشته است.

نرخ بیکاری یونان از ماه می تاکنون در حد 27، 5 درصد تثبیت شده است. نرخ بیکاری این کشور در شش سال گذشته 4 برابر افزایش داشته و از زمان شروع بحران مالی و بدهی بیش از یک میلیون فرصت شغلی در این کشور از دست رفته است.یونان بالاترین نرخ بیکاری و بدهی را در بین کشورهای عضو یورو در اختیار دارد. یونان امیدوار است که طی سال آینده بتواند از رکود مالی که در 6 سال اخیر با آن دست به گریبان بوده است رهایی یابد.

ارزش تولیدات مالی یونان در شش سال اخیر بیش از 20 درصد کاهش یافته است. این کشور بحران زده در سال 2010 میلادی مجبور شد برای رهایی از خطر ورشکستگی یاری مالی بین المللی را دریافت کند و در ازای آن متعهد به اجرای سیاست های ریاضتی شده که با مخالفت شدید مردم یونان روبرو شده است.

دولت یونان امیدوار است تا طی سال آینده به رشد مالی 0، 6 درصدی دست یابد. وام دهندگان بین المللی هنوز به طور کامل از اصلاحات مالی و مالی اجرا شده در یونان رضایت ندارند و پیش شرط اعطای یاری های مالی بیشتر را اجرای کامل اصلاحات اعلام نموده اند.

منبع: تسنیم
انتشار: 18 شهریور 1398 بروزرسانی: 18 شهریور 1398 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 2965

به "ادامه روند صعودی تعداد بیکاران یونانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه روند صعودی تعداد بیکاران یونانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید