اظهارات صریح پزشک بیمارستان مسیح درباره ملک زاده

به گزارش سهندبلاگ، فوق تخصص ICU بیمارستان مسیح دانشوری تهران به بیان صریح ناگفته هایی درباره عملکرد معاون مستعفی وزیر بهداشت در مدیریت کرونا پرداخت.

اظهارات صریح پزشک بیمارستان مسیح درباره ملک زاده

به گزارش روزنامه فرهیختگان، دکتر محمدرضا هاشمیان گفت: تعجب کردم که آقای ملک زاده در نامه استعفا چطور به مسائل درمان های دارویی کرونا نقد وارد می نماید و از وزیر شاکی است. در جلساتی که بنده در کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا بودم فقط ایشان نظر می داد و مدیریت کرونا در کشور در اختیار ایشان بود.

وزیر انصافا در این مسائل جزئی شرکت نمی کرد. بحث واکسن را دکتر ملک زاده بار ها عنوان نموده بود که واکسن تاثیری ندارد و تاثیر آن کم است و تا 50 درصد بیشتر واکسن تاثیر ندارد و مردم دلسرد می شدند یا بحث گرمای هوا و اثرگذاری آن بر کنترل کرونا که صحبت می شد و همه مردم می رفتند و در جنوب کشور عروسی می گرفتند، همه از نظرات ایشان بود!

وی ادامه داد: داروی فاویپیراویر را ایشان اذعان کرد که به درد نمی خورد. داروی سووداک را ایشان به صورت مویرگی بدون اینکه در پروتکل وزارت بهداشت وجود داشته باشد وارد سیکل دارویی کشور کرد، بدون اینکه این دارو در کد تحقیقاتی قرار گیرد و مطالعه حیوانی انجام شود.

ایشان این کار را روی مردم پیش بردند و با مردم این دارو را آزمایش کردند. من نمی دانم چرا دکتر ملک زاده طلبکارانه صحبت می نمایند؟ پروژه کرونای کشور، کلیه مسائل پژوهشی و کلیه نظراتی که درباره دارو است، زیر دست ایشان بود. در واقع هیچ گونه جوابگویی نسبت به افرادی که در کادر درمان هستند، ندارند. خودسرانه تصمیماتی برای مردم می گیرند بدون اینکه در فیلد کاری از ابتدا باشد. تمام حرف های آن ها از ابتدا درباره دارو ها ایراد داشت.

هاشمیان اظهار کرد: چرا این همه باید ضرر کنیم و هر روز 500 - 400 نفر فوت نمایند؟ ایشان باید ریز بودجه هایی که برای کار های تحقیقاتی به ایشان پرداخت شده را اعلام کند. باید شرح بدهد چرا ایمنی گله ای را برای ایران طراحی کرد؟ چرا جواب ایمنی گله ای را نمی دهد؟ چرا نمی گوید مطالعه رمدسیویر به من ارتباط نداشته و به فوق تخصص ICU ربط داشته و من مطالعه سازمان بهداشت جهانی را دست خود گرفته ام؟

چرا نمی گوید وقتی مطالعه در ایران انجام می شد و گفتم داروی کلروکین در درمان کرونا تاثیر ندارد، باز به مردم تجویز کرد؟ چرا بیان نمی نماید در مقاله ای که در WHO قرار است چاپ نمایند بدون اینکه یک بیمار را ویزیت نموده باشد و یا رشته تخصصی اش باشد مطالعات را در دست خود گرفت؟ وزارت بهداشت 12 سال است که دست ایشان است و همه شغل های کلیدی را در دست داشته و بعد الان به وزیر گیر می دهد؟ این مسائل را چرا قبلا عنوان نکرد؟ چرا زمان اول شیوع کرونا بیان نکرد؟ الان که تعداد زیادی از مردم فوت کردند این را به یاد آورد؟

به عنوان یک مقام کشوری چه حقی دارید که شرکت دارویی می زنید و کار خود را انجام می دهید و به همه گیر می دهید که با دارو کار نمایند؟ شما فوق تخصص گوارش هستید، چه ربطی به کرونا دارید؟ درباره کرونا کجا تحصیلات خود را گذرانده اید؟ کجا درباره بیمار بدحال تحصیلات خود را گذرانده اید؟ جز اینکه به ICU مملکت و بیماران بدحال ظلم نموده اید، چه کار مفیدی انجام داده اید؟

این فوق تخصص ICU درباره داروی پرحرف و حدیث سووداک گفت: این دارو برای هپاتیت C است و داروی بسیار موثری در این بیماری است، اما بدون اینکه آزمون حیوانی روی کرونا را طی کند در ایران و روی بیماران ایرانی این دارو برای درمان کرونا تست می شود. ایشان، چون ارتباط نزدیکی با آمریکا دارد با آنجا مقاله ای را به نفع این دارو چاپ می نماید. بیمار ایرانی است و نویسندگان از همه جای جهان هستند و روی مردم ایران امتحان می شود و تاثیر خوب آن را در بعضی شرایط نشان می دهد. این دارو ضدویروسی و خوراکی است، ولی در واقع الان انگلستان مطالعات حیوانی را روی آن شروع نموده تا کار کند. اما اینجا بدون اینکه مطالعه حیوانی روی این دارو صورت گیرد، ایشان این مطالعات را در مرکز گوارش دانشگاه تهران انجام می دهد.

باید این کار در خط پژوهشی انجام شود، ولی در خط درمان استفاده می شود. من ایراد را به آقای دکتر جان بابایی بیشتر می گیرم که ایشان چطور اجازه داد این دارو ها در خط درمان وارد شود؟ چرا دکتر جان بابایی، معاونت درمان جلوگیری نکرد تا این دارویی که در خط پژوهشی است در کشور تجویز و برای بیماران کرونا استفاده شود؟ دکتر جان بابایی و دکتر ملک زاده هر کاری با مردم خواستند انجام دادند. این درست است؟ این یک بام و دو هواست.

هاشمیان در تشریح چرایی استعفای ملک زاده شب قبل از شروع محدودیت های جدید کرونایی گفت: این ها از ابتدا با قرنطینه مخالف بودند. به ایمنی گله ای اعتقاد دارند. کسی که خود پروژه ایمنی گله ای را به صورت عملی در جهان راه اندازی کرد، دکتر ملک زاده بود و صحبت ها و نوشته های ایشان وجود دارد.

باور ایشان به ایمنی گله ای است. قرنطینه را ایشان قبول ندارد و می گوید همه باید بیمار شوند و یک تعدادی هم فوت می نمایند و این مهم نیست، ولی در نهایت کسانی که زنده می مانند، ایمنی پیدا می نمایند. می گفتند واکسن هم 50 درصد بیشتر اثر ندارد، اما الان می بینیم واکسن ها در جهان 95 درصد تاثیرگذار است. ایشان ایمنی گله ای را از واکسن بیشتر قبول دارند. قرنطینه را هیچ یک قبول ندارند. یکی از دلایل حتما همین است.

وزیر بهداشت کلا دکتر ملک زاده بود. چند سال است که ایشان است. ایشان از زمان دکتر فاضل در وزارتخانه بود و تا الان هست. تمام ساختار وزارت بهداشت دست دکتر ملک زاده است. امروز هم همین طور است. چیدمان کل وزارت بهداشت دست او است، تمام تفکر وزارت بهداشت دست دکتر ملک زاده است. امروز هم همین طور است. با استعفای ایشان تغییری در تفکر وزارتخانه اتفاق نمی افتد، چون تفکر دکتر ملک زاده هنوز در وزارت بهداشت وجود دارد.

ساختار وزارت بهداشت طراحی دکتر ملک زاده است. دکتر ملک زاده فرد باهوشی است. تمام بودجه های کشور در حوزه پژوهشی در دست ایشان بود. بیشترین مقالات در کشور توسط ایشان و تیم ایشان پیش رفته است و بودجه میلیاردی همیشه دست ایشان بود. برای همین این سیستمی که دست دکتر ملک زاده است، سیستم بزرگی است.

وی در انتها گفت: چندین بار خواستیم با ایشان مناظره کنیم که ایشان اصلا بقیه را آدم حساب نمی نماید که بخواهد صحبت کند. همیشه مغرورانه و نگاه از بالا دارد. اجازه رشد به گروه دیگری نمی دهد. این جریانی را که پیش آمده، من بیشتر به خاطر طرح ایمنی گله ای که رخ داد و افزایش مرگ ومیر در کشور بود که آه پیرزن و پیرمرد را به همراه داشت، می دانم. این امر مافوق این بحث هاست. احساس می کنم این امر به بی توجهی دکتر ملک زاده به بخش ICU برمی شود. ایشان دشمن اصلی فوق تخصص ICU در کشور است. اجازه نمی دهد فوق تخصص ICU در یک بیمارستان ایجاد شود.

abanhome.com: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.

hodablog.ir: هدا بلاگ | انجمن گفتگوی سیستم مدیریت محتوای هدا بلاگ

منبع: فرارو
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 11475

به "اظهارات صریح پزشک بیمارستان مسیح درباره ملک زاده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اظهارات صریح پزشک بیمارستان مسیح درباره ملک زاده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید