اپلیکیشن هایی که بیش از یک میلیارد دلار ارزش دارند

به گزارش سهندبلاگ، ویز همانند دیگر اپلیکیشن های میلیاردی این فهرست، عمر کوتاهی دارد و اولین بار در سال 2006 با امکانات محدود در یک منطقه جغرافیایی مشخص عرضه شد. این اپلیکیشن در حال حاضر از 40 زبان زنده دنیا پشتیبانی می کند.

اپلیکیشن هایی که بیش از یک میلیارد دلار ارزش دارند

دنیای دیجیتال نه تنها سبک زندگی انسان ها را تغییر داده بلکه تجارت و کاسبی را متفاوت کرده و این روز ها نحوه انجام بسکمک از کار ها دگرگون شده است. یکی از این موارد را می توان گوشی های هوشمند نام برد که با سرانگشتی کاربر را به دنیایی جذاب و متنوع هدایت می کند و هزار و یک اطلاعات مختلف را پیش روی او قرار می دهد.

گوشی های هوشمند عمر کمی دارند و به رغم اینکه تنها چیزی بیشتر از 10 سال از حضور این گوشی ها در بازار می گذرد شاهد پیشرفت چشمگیر آن ها هستیم.

از طرف دیگر امکاناتی که گوشی های هوشمند در اختیار کاربران قرار می دهند به همه گیر شدن این گوشی ها کمک کرده و این روز ها کسی را سراغ نداریم که گوشی هوشمند نداشته باشد، تمامی این موارد دست به دست هم داده تا هزار و یک اپلیکیشن را برای گوشی های هوشمند سراغ داشته باشیم.

در این بین اگر به آمار و ارقام دنیای دیجیتال علاقه داشته باشید حتماً در جریان هستید که کاربران گوشی های هوشمند در سال 2019 از مرز 5 میلیارد نفر عبور می کند و به همین دلیل نیز اپلیکیشن ها، بازار گسترده ای در گوشی های هوشمند در پیش روی خود دارند و به لطف این تعداد کاربر، اپلیکیشن هایی را سراغ داریم که به درآمد های میلیارد دلاری رسیده اند.

به همین منظور در ادامه به اپلیکیشن هایی اشاره می کنیم که بیشتر از یک میلیارد دلار ارزش دارند.

اینستاگرام، 100 میلیارد دلار

امکان ندارد اهل شبکه های اجتماعی باشید و اینستاگرام را نشناسید، این شبکه اجتماعی بزرگ و عکس محور، امکانات زیادی در اختیار کاربران قرار می دهد و بعید می دانیم روزی سپری گردد و با گوشی هوشمند خود سری به اینستاگرام نزنید. جالب است بدانید اینستاگرام چند سال پیش توسط فیس بوک خریداری شد و انصافاً هم باید گفت: یکی از بهترین خرید های فیس بوک شناخته می گردد و سودسرشاری را راهی جیب های مارک زاکربرگ کرده است.

جالب تر اینجاست که فیس بوک، اینستاگرام را با قیمتی حدود 1 میلیارد دلار خریداری کرد و در زمانی که اینستاگرام به فیس بوک فروخته شد، این اپلیکیشن امکانات زیادی نداشت، اما باز هم عکس محور بودن اینستاگرام به یکی از نقاط مثبت این اپلیکیشن تبدیل شد و پس از خرید نیز فیس بوک از هر فرصتی برای بهینه تر کردن اینستاگرام بهره می گیرد.

این روز ها شبکه های اجتماعی زیادی را شاهد هستیم و معیار ارزش این شبکه های اجتماعی را تعداد کاربران فعال آن ها معین می کند، اینستاگرام در حال حاضر به لحاظ تعداد کاربران از فیس بوک عقب تر است، اما آمار ها از این حکایت دارد که کاربران وقت بیشتری را در اینستاگرام نسبت به فیس بوک سپری می کنند. به این ترتیب باید دید با توجه به افزایش امکانات به اینستاگرام و حضور تعداد کاربران بیشتر در این شبکه اجتماعی، در آینده اینستاگرام به چه صورت رشد میکند و ارزش این اپلیکیشن تا کجا افزایش پیدا خواهد کرد.

وِیز، 1.3 میلیارد دلار

اپلیکیشن های جهتیاب به یار و همدم راننده ها تبدیل شده اند و راننده ای را سراغ نداریم که جهت خودش را در میان کوچه های پر پیچ و خم شهر های شلوغ به لطف این اپلیکیشن ها پیدا نکند. به همین دلیل نیز چندین اپلیکیشن جهتیاب معتبر را شاهد هستیم که هر کدام ویژگی ها و نقص های خاص خود را دارند.

گوگل نیز که علاقه زیادی به برنامه های نقشه خوان دارد، پس از پیروزیت اپلیکیشن نقشه خوان وِیز، به خرید این پلیکیشن تمایل نشان داد، جالب است بدانید ویز به اندازه ای خوب بود که به سرعت در کنار گوگل، شرکت های بزرگی مانند اپل و فیس بوک نیز به خرید اپلیکیشن اقدام کردند و پس از چانه زنی های فراوان در نهایت این گوگل بود که پیروز به خرید وِیز با قیمت 1.3 میلیارد دلار شد.

ویز همانند دیگر اپلیکیشن های میلیاردی این فهرست، عمر کوتاهی دارد و اولین بار در سال 2006 با امکانات محدود در یک منطقه جغرافیایی معین عرضه شد. این اپلیکیشن در حال حاضر از 40 زبان زنده دنیا پشتیبانی می کند و کاملاً مطمئن هستیم سودی که وِیز راهی جیب گوگل می کند باعث گردد تا گوگل به این زودی ها فکر فروش ویز به سرش نزند، در نتیجه در حال حاضر نمی توان قیمت دقیقی روی ویز گذاشت، اما مطمئن هستیم با اپلیکیشنی سر و کار داریم که قیمت آن چندین میلیارد دلار است.

اوبِر، 62 میلیارد دلار

مطمئن هستیم اپلیکیشن های حمل و نقل اینترنتی معرف حضور شما هستند و چه بسا که تاکنون سرویس های زیادی از این اپلیکیشن ها گرفته باشید. در میان اپلیکشن های حمل و نقل در سطح دنیای، اوبر حرف اول را می زند. این اپلیکیشن که مدیریت اجرایی آن در اختیار دارا خسروشاهی است حمل و نقل سنتی را دگرگون کرد و نمونه های ایرانیزه زیادی را در ایران نیز شاهد هستیم که انصافاً هم خدمات خوبی می دهند.

اوبر در حال حاضر در سطح دنیای برای ارائه سرویس های حمل و نقل اینترنتی پیشرو است و پول خوبی هم از این راه به جیب می زند. در این زمینه می توان به گزارش اوبر در بازه زمانی سه ماه اول سال 2018 میلادی اشاره کرد که ظاهراً اوبر در این بازه زمانی سه ماهه چیزی معادل 2.46 میلیارد دلار در آمد داشته است.

یکی از دلایل مهم افزایش چشمگیر در آمد اوبر را می توان در حضور اوبر در بازار های دنیای دانست. ناگفته نماند که اوبر در بسکمک از کشور ها مانند چین، بلغارستان، مجارستان و دانمارک منع فعالیت دارد و بدون شک اگر اوبر در این کشور ها نیز خدمات می داد شاهد افزایش بسیار بیشتر ارزش اوبر بودیم.

این روز ها اوبر برنامه های زیادی برای خودرو های خودران دارد و چه بسا که در آینده با عرضه خودرو های خودروان، درآمد اوبر افزایش تصاعدی پیدا کند. جالب است بدانید اپلیکیشن لیفت (Lyft) به عنوان مهم ترین رقیب اوبر شناخته می گردد و تنها 15 میلیارد دلار قیمت گذاری شده است.

واتساپ، 19 میلیارد دلار

تجربه نشان داده اپلیکیشن های پیام رسان در میان پرکاربردترین اپلیکیشن ها در گوشی های هوشمند به حساب می آیند و واتساپ، بهترین نمونه از یک اپلیکیشن پیام رسان تمام عیار است. این اپلیکیشن پیام رسان در حال حاضر به عنوان محبوب ترین و پرکاربردترین اپلیکیشن پیام رسان در دنیا شناخته می گردد و ماهانه 1.5 میلیارد کاربر فعال دارد.

واتساپ با جذب کاربران در کشور های مختلف، به سرعت توانست نظر فیس بوک را جلب کند و به همین دلیل نیز فیس بوک واتساپ را با قیمت 19 میلیارد دلار خریداری کرد. جالب اینجاست خبر خرید واتساپ زمانی در فضای اینترنت منتشر شد که خبر هایی از خرید اینستاگرام توسط فیس بوک را نیز شاهد بودیم. جالب تر اینکه فیس بوک زمانی واتساپ را خریداری کرد که این اپلیکیشن در هر سال 2 میلیارد دلار درآمد داشت و هیچ کسی فکرش را نمی کرد که واتساپ سودچندانی روانه جیب فیس بوک کند.

کارشناسان دنیای فناوری خرید واتساپ توسط فیس بوک را به دلیل جمع آوری دیتا و اطلاعات می دانند. به عبارت دیگر، فیس بوک به عنوان یکی از مهم ترین شرکت ها در زمینه جمع آوری اطلاعات و کلان داده ها شناخته می گردد و با جمع آوری سلیقه های کابران، به آن ها تبلیغاتی در راستای سلیقه کاربران نمایش می دهد و با توجه به نزدیک به نیم میلیارد نفر کاربر فعالی که از واتساپ استفاده می کنند می توان گفت: فیس بوک به راحتی به اطلاعات بیشماری از کاربران دست پیدا کرده است.

کندی کراش، 5.9 میلیارد دلار

گوشی های هوشمند امکانات کاربردی زیادی در اختیار کاربران قرار می دهند، اما انصافاً باید اعتراف کرد این گوشی ها بساط سرگرمی کاربر را نیز فراهم می کنند و همین قضیه نیز باعث شده تا بازی های موبایل طرفداران زیادی پیدا کنند. با این حساب مطمئن هستیم در حال حاضر دست کم یک یا چند بازی در موبایل خود نصب دارید و چه بسا که یکی از این بازی ها، کندی کراش باشد.

جالب است بدانید بازی های موبایل را نباید دست کم گرفت و از صنعت بسیار سودآوری صحبت می کنیم که درآمد بی شماری دارد و پیشرفت گوشی های هوشمند به افزایش این در آمد نیز کمک می کند. جالب تر اینکه شرکت کینگ (King)، به عنوان سازنده و توسعه دهنده بازی کندی کراش، روزانه حدود 3.5 میلیارد دلار درآمد داشت و این سودسرشار، شرکت اکتیویژن بلیزارد (Activision blizzard) را برآن داشت تا بازی کندی کراش را با قیمت نجومی 5.9 میلیارد دلار خریداری کند.

جورج برکوُسکی (George Berkowski)، بنیان گذار بازی کندی کرش، کتاب جالبی با نام چگونه یک اپلیکیشن میلیارد دلاری بسازیم، را نوشته است که اگر برنامه نویس موبایل هستید مطالعه این کتاب را به شما پیشنهاد می کنیم.

اسنپ چت، 16 میلیارد دلار

اگر اخبار پیشرفت و توسعه شبکه های اجتماعی را دنبال کرده باشید حتماً در جریان هستید که اسنپ چت به عنوان یک اپلیکیشن پیام رسان و شبکه اجتماعی با موضوع جوان ها توسعه داده شد و به سرعت توانست میلیون ها نفر کاربر را جذب خود کند. محبوبیت اسنپ چت به جایی رسید که فیس بوک به فکر خرید این اپلیکیشن افتاد و مبلغ گزاف 4 میلیارد دلار را برای خرید اسنپ چت پیشنهاد داد.

این پیشنهاد به مذاق مدیران اسنپ چت خوش نیامد و دست رد به سینه فیس بوک زدند. مدیران اسنپ چت جهت های مختلفی را برای افزایش درآمد امتحان کردند و بیشتر این روش ها بازخورد خوبی نداشت، مدتی بعد نیز گوگل پیشنهاد خرید اسنپ چت را با مبلغ باورنکردنی 30 میلیارد دلار داد که مدیران اسنپ چت باز هم ترجیح دادند روی گوگل را به زمین بزنند و این پیشنهاد دیوانه وار را هم رد کردند.

از آن زمان نزدیک به 2 سال می گذرد و به رغم اینکه اسنپ چت حدود 16 میلیارد دلار قیمت دارد، ارزش این اپلیکیشن رو به پایین است و بعید به نظر می رسد سلاطین بزرگ فناوری برای خرید اسنپ چت پیشنهاد دندان گیر دیگری به اسنپ چت بدهند.

پرندگان خشمگین، 1 میلیارد دلار

در این قسمت از اپلیکیشن های میلیارد دلاری به اپلیکیشنی رسیدیم که مطمئن هستیم برای امتحان هم که شده آن را روی گوشی هوشمند خود نصب کرده اید، بازی پرندگان خشمگین که طرفداران زیادی در دنیا دارد، داستان پیروزیت این بازی برای نقل قول در کتاب ها و سخنرانی های انگیزشی مناسب است و شرکت ریویو (Rivio)، پس از اینکه بار ها شانس خود را در انتشار اپلیکیشن های مختلف امتحان کرد و دست خالی بیرون آمد، تصمیم گرفت تمام دار و ندارش را برای توسعه یک اپلیکیشن اختصاص دهد، خوشبختانه ریسک شرکت ریویو بازخورد خوبی داشت و توسعه اپلیکیشن بازی پرندگان خشمگین، درآمدی نجومی برای این شرکت به دنبال داشت.

بازی پرندگان خشمگین، بازی جذاب و اعتیادآوری است که نسخه های زیادی از آن را شاهد بوده ایم. پس از پیروزیت این بازی، شرکت رویو محصولات جانبی دیگری مانند اسباب بازی های پرندگان خشمگین را روانه بازار کرد تا سودآوری بیشتری را تجربه کند. یک فیلم سینمایی نیز با الهام از بازی پرندگان خشمگین ساخته شده و این فیلم نیز فروش خوبی را شاهد بود.

تمامی این موارد دست به دست هم داد تا ارزش اپلیکیشن بازی پرندگان خشمگین به بیشتر از 2 میلیارد دلار برسد، اما ناگهان ورق برگشت و شرکت ریویو شاهد کاهش مخاطبان بازی پرندگان خشمگین بود، این کاهش ادامه پیدا کرد تا اینکه در نهایت در سال 2018 اعلام گردد که سهام ریویو به نصف کاهش پیدا کرده و اپلیکیشن بازی پرنده های خشمگین نزدیک به 1 میلیارد دلار قیمت دارد.

وایبر، 900 میلیون دلار

در سال 2014 با قیمت 900 میلیون دلار خریداری شد و از آن زمان شاهد افزایش ارزش این اپلیکیشن پیام رسان هستیم.

در سال 2014 شاهد معامله ها و عدد های نجومی در بازار اپلیکیشن ها بودیم که یکی از این موارد به معامله اپلیکیشن پیام رسان وایبر مربوط می گردد، بازار اپلیکیشن های پیام رسان همیشه داغ است و چندین اپلیکیشن میلیارد دلاری را سراغ داریم که تلاش های زیادی برای حضور بیشتر در این بازار دارند. وایبر نیز یکی از همین اپلیکیشن ها است که تعداد کاربران فعال آن در هر ماه از یک میلیارد نفر تجاوز می کند و در کشور های شرقی و به خصوص روسیه تعداد کاربران فعال وایبر حتی از واتساپ نیز بیشتر است.

با توجه به اینکه وایبر در سال 2014 با قیمت 900 میلیون دلار خریداری شد و از آن زمان تاکنون نیز شاهد افزایش کاربران این اپلیکیشن پیام رسان هستیم، بدون شک این روز ها وایبر قیمتی بیشتر از یک میلیارد دلار دارد.

تانگو، 1.7 میلیارد دلار

تجربه نشان داده است شرکت های توسعه دهنده اپلیکیشن های پیام رسان هرکدام سعی در حضور در یکی از مناطق جغرافیایی دنیا را دارند تا از این طریق با بدست آوردن کاربر بیشتر، ارزش سهام خود را نیز افزایش دهند.

تانگو نیز یکی دیگر از همین اپلیکیشن های پیام رسان است که امکانات خاصی دارد و مدتی پیش، جک ما (Jack Ma)، میلیاردر چینی حدود 215 میلیون دلار برای توسعه اپلیکیشن تانگو سرمایه گذاری کرد تا ارزش این اپلیکیشن مبلغی برابر با 1.7 میلیارد دلار برآورد گردد. ناگفته نماند رقابت تنگ و فشرده در میان اپلیکیشن های پیام رسان باعث شده تا تانگو مدتی پیش تعداد زیادی از کارمندان خود را اخراج کند و به همین دلیل احتمال دارد ارزش اپلیکیشن تانگو در آینده ای نزدیک به مقداری کمتر از چیزی که فعلاً هست سقوط کند.

کلش آو کلنز، 10.2 میلیارد دلار

بازی موبایلی کلش آو کلنز که در میان ما ایرانی ها به نام جنگ قبایل نیز شناخته می گردد یکی از پرطرفدارترین بازی های موبایل در دنیا است و از بازی برای شما صحبت می کنیم که به احتمال زیاد هم اکنون این بازی را در گوشی خود نصب دارید.

این بازی پرطرفدار در سال 2012 برای آیفون ها منتشر شد و یک سال بعد نیز به گوشی های اندرویدی راه پیدا کرد و از بازی برای شما می گوییم که در طول گذشت چند سال، محبوبیت خود را از دست نداده و هنوز هم طرفداران زیادی دارد. کلش آو کلنز ماه ها در فروشگاه های اپلیکیشن اپل و گوگل به عنوان پردانلودترین اپلیکیشن قرار گرفت و این بازی تنها در سال 2017 مبلغ گزاف 2 میلیارد دلار سود راهی سازنده هایش کرد.

شرکت سوپرسل (SuperCell) به عنوان توسعه دهنده این بازی چیزی نزدیک به 7 سال سابقه دارد و تنها 4 بازی توسعه داده که تمام این بازی ها فروش بسیار خوبی را تجربه کرده اند. سوپرسل در سال 2016 توسط شرکت هنگ کنگی تنسنت (Tencent) با قیمت 10.2 میلیارد دلار خریداری شد و با توجه به سابقه ای که از سوپرسل سراغ داریم بعید به نظر می رسد بازی های این شرکت به این زودی ها فراموش شوند و همچنان سودآوری سرشاری را تجربه خواهند کرد.

ناگفته نماند بازی های ویدئویی طرفداران زیادی دارد و مبالغ نجومی را در این صنعت شاهد هستیم، در این زمینه می توان به نمونه های پیروزی مانند فورتنایت (Fortnite) یا پاپجی (Pubg)، اشاره کرد. این بازی ها درآمد سرشاری دارند و نسخه های فورتنایت و پابجی برای موبایل نیز عرضه شده، اما از آنجایی که اولین بار این بازی ها را در دیگر پلتفرم ها شاهد بودیم، در این فهرست به آن ها اشاره نشد.

فلیپ بُرد، 800 میلیون دلار

اپلیکیشن ها نیز همانند هر محصول دیگری باید در زمان مناسب عرضه شوند تا سودآوری بیشتری را تجربه کنند. یکی از نمونه های شاخص زمان بندی مناسب برای انتشار یک اپلیکیشن را در فلیپ برد سراغ داریم. این اپلیکیشن با هدف مخاطبین آی پد ها (iPad) منتشر شد و به سرعت توانست در میان 10 اپلیکیشن محبوب آی پد قرار بگیرد.

اگر اهل خواندن خبر های اینترنتی باشید به احتمال زیاد فلیپ برد را می شناسید و به خوبی می دانید از یکی از بهترین اپلیکیشن های خبرخوان صحبت می کنیم. توسعه دهندگان فلیپ برد به دنبال رواج بیشتر گوشی های هوشمند، این اپلیکیشن را برای گوشی های هوشمند نیز توسعه دادند و پس از مدتی نیز شاهد انتشار نسخه اندرویدی فلیپ برد بودیم.

ناگفته نماند دنیای خبررسانی تغییرات زیادی را در چند سال اخیر شاهد بوده و به رغم اینکه فلیپ برد در سال 2014 حدود 800 میلیون دلار قیمت گذاری شده بود و مطمئن هستیم این روز ها قیمتی بیشتر از یک میلیارد دلار دارد، باز هم احتمال می رود که در چند سال آینده بازار اپلیکیشن های خبررسان کساد گردد و کاربران روش های دیگری را برای دنبال کردن خبر ها به کار بگیرند.

کاکائوتاک، 9.8 میلیارد دلار

این اپلیکیشن در ابتدا با هدف پیام رسانی عرضه شد و اکنون سرویس های مختلفی مانند بانکداری، حمل و نقل اینترنتی، بازی، موسیقی و سفارش غذا را نیز پوشش می دهد. در بالا برای شما از شرکت هنگ کنگی تنسنت گفتیم، این شرکت که در واقع یک هولدینگ بسیار بزرگ و بین المللی است به عنوان یکی از بزرگترین سهام داران کاکائوتاک، برنامه های زیادی برای این اپلیکیشن دارد.

کاکائوتاک در حال حاضر 9.8 میلیارد دلار قیمت گذاری شده و با توجه به رشدی که در این اپلیکیشن سراغ داریم کاملاً معین است که در آینده ای نزدیک ارزش آن از یک میلیارد دلار نیز بیشتر خواهد شد. از طرف دیگر کاکائوتاک چیزی نزدیک به 40 میلیون نفر کاربر در سرتاسر دنیا دارد و از آنجایی که سرویس های مختلفی را به کاربران ارائه می دهد، انتظار می رود در آینده باز هم شاهد افزایش کاربران کاکائوتاک باشیم.

وی چت، 100 میلیارد دلار

در این قسمت نیز به یک اپلیکیشن پیام رسان دیگر رسیدیم که شرکت بزرگ هنگ کنگی تنسنت مالکیت آن را در اختیار دارد، جالب است بدانید تنسنت اولین شرکت چینی به حساب می آید که ارزشی بیشتر از 500 میلیارد دلار دارد و به لحاظ آمار و ارقام ارزش این شرکت چیزی نزدیک به نصف ارزش اپل است.

وی چت کاربران زیادی در چین و کشور های اطراف آن دارد، این اپلیکیشن در ابتدا با هدف پیام رسانی منتشر شد و در نهایت شاهد اضافه شدن امکاناتی برای بانکداری و انتقال پول در وی چت بودیم. تعامل راحت با اپلیکیشن وی چت باعث شده تا بسکمک از کاربران چینی برای معامله های خود از سرویس های بانکداری وی چت کمک بگیرند. در نتیجه وی چت در حال حاضر روزانه چیزی نزدیک به 900 میلیون کاربر فعال دارد.

جالب است بدانید هولدینگ تنسنت علاقه بسیار زیادی در حضور بیشتر در دنیای تجارت دیجیتال دارد و سال گذشته میلادی 12 درصد سهام اسنپ چت را خریداری کرد و 5 درصد از سهام شرکت تسلا نیز در اختیار تنسنت است.

شزم، 1 میلیارد دلار

شزم بهترین اپلیکیشن برای پیدا کردن موسیقی است و به همین دلیل نیز در میان کاربران علاقه مند به موسیقی طرفداران زیادی دارد. تاریخچه شرکت سازنده اپلیکیشن شزم به سال 1999 میلادی باز می گردد و برای کاربرانی که شزم را نمی شناسند باید بگوییم که این اپلیکیشن توانایی خاصی در پیدا کردن ترانه ها با اجرای قسمتی از آن ترانه دارد. در زمان قبل از دنیای دیجیتال، شزم در واقع یک سرویس تلفنی بود که کاربر با دریافت شماره ای و پخش مقداری از ترانه دلخواه خود، نام این ترانه را از طریق سرویس تلنفی شزم پیدا می کرد.

ایده خلاقانه ای که پشت سرویس شزم نهفته بود باعث شد تا در گوشی های هوشمند نیز حضور چشمگیری داشته باشد و استفاده از این اپلیکیشن، قیمت آن را تا حد 1.2 میلیارد دلار نیز افزایش داد. اپل که متوجه محبوبیت شزم شده بود در دسامبر سال 2017، این اپلیکیشن را با قیمت 400 میلیون دلار خریداری کرد و از آن زمان تاکنون شاهد بهینه سازی های زیادی در شزم بوده ایم که افزایش ارزش این اپلیکیشن را نیز به دنبال داشته است.

اسکوئر، 19 میلیارد دلار

اگر به تاریخچه شبکه های اجتماعی علاقه داشته باشید به احتمال زیاد نام توئیتر و مؤسس آن جک دورسی (Jack Dorsey)، به گوش شما خورده است. جک دورسی از آن دسته کارآفرین های پرتلاشی است که در کنار توئیتر، سرویس محبوب دیگری با نام اسکوئر را نیز به راه انداخته است. این اپلیکیشن در واقع یک سرویس بانکداری همراه است که پس از مدت کوتاهی به محبوبیت زیادی رسید و در یک بازه زمانی، ارزش اپلیکیشن اسکوئر حتی از ارزش توئیتر نیز بیشتر شد.

اسکوئر در حال حاضر به عنوان یکی از اپلیکیشن های پیشگام در پرداخت موبایل به حساب می آید و به همین دلیل نیز ارزش این اپلیکیشن دائم در حال افزایش است.

منبع: برترین ها

pariha.com: پریها: مجله اخبار، سرگرمی، ورزش، فال، پزشکی، سینما، هنر، گردشگری

منبع: فرادید
انتشار: 24 مهر 1400 بروزرسانی: 24 مهر 1400 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 2226

به "اپلیکیشن هایی که بیش از یک میلیارد دلار ارزش دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اپلیکیشن هایی که بیش از یک میلیارد دلار ارزش دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید