برنامه بانک ها برای فروش اموال مازاد پاسخگوی احتیاج دولت نبود

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به مساله فروش اموال مازاد بانک ها، با بیان اینکه برنامه پیشنهادی بانک ها نیازهای دولت را پاسخ نمی داد، از ارسال دوباره این برنامه ها به بانک ها برای تجدیدنظر اطلاع داد.

برنامه بانک ها برای فروش اموال مازاد پاسخگوی احتیاج دولت نبود

به گزارش خبرنگاران، فرهاد دژپسند در حاشیه نشست امشب (26 آذرماه) شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی با اشاره به مفاد این جلسه اظهار کرد: رقابت پذیری محصولات پتروشیمی مبحث مفصلی است که در جلسه گذشته کلیات آن مطرح شد که البته نیازمند تحقیق بیشتر بود و به همین دلیل کارگروهی برای مطالعه پیشنهادات مطرح شده تشکیل شده است.

وی همچنین با اشاره به برگزاری دو جلسه این کارگروه در مورد مساله پتروشیمی ها اظهار کرد: بخشی از موارد جلسه امشب تصویب و بخش دیگری نیز به جلسه بعد موکول شد.

او با تاکید بر اینکه صنایع پتروشیمی باید مورد توجه بیشتری قرار گیرند، گفت: ایران در حوزه محصولات نفتی و انرژی از ظرفیت های بالایی برخوردار است که باید سعی کنیم با ایجاد مزیت نسبی توان رقابت خود را بیشتر کنیم.

دژپسند همچنین با اشاره به تعهدات برخی از واردکنندگان که با قیمت دلار پیش از فروردین ماه واردات انجام داده بودند، گفت: این بحث به کمیسیون اقتصادی دولت ارجاع و مطرح شد، اما به واسطه اینکه ابهاماتی در آن وجود داشت، به کارگروهی تخصصی ارجاع شد که تا هفته آینده نهایی خواهد شد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی همچنین افزود: با توجه به جهش های ارزی باید به سمت طراحی سازوکارهایی برویم که فعالان اقتصادی به خاطر اینگونه مسائل دچار مشکل نشوند.

دژپسند در سرانجام با اشاره به فروش اموال مازاد بانک ها اظهار کرد: این کار در حال اجرا است، اما به خاطر اینکه برنامه هایی که بانک ها داده بودند، همه نیازهای ما را پاسخ نمی داد، این برنامه ها دوباره برای تجدیدنظر به آنها ارسال شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 19 اردیبهشت 1398 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 224

به "برنامه بانک ها برای فروش اموال مازاد پاسخگوی احتیاج دولت نبود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه بانک ها برای فروش اموال مازاد پاسخگوی احتیاج دولت نبود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید