برنامه دولت ژاپن برای کاهش خطرات رانندگی سالمندان ، استفاده از هوش مصنوعی برای آزمون رانندگی

به گزارش سهندبلاگ، دولت ژاپن در حال کار روی یک سیستم هوشمند است که روند صدور یا تمدید گواهینامه برای افراد سالمند را سخت می نماید. هدف از این سیستم کاهش مخاطرات رانندگی سالمندان است.

برنامه دولت ژاپن برای کاهش خطرات رانندگی سالمندان ، استفاده از هوش مصنوعی برای آزمون رانندگی

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، اگرچه بعضی از سالمندان با رانندگی مسئله ای ندارند، اما بعضی دیگر با رانندگی مشکلاتی جدی دارند و نمی توانند در این زمینه قوی غمل نمایند. بر همین اساس نیز ژاپن تصمیم گرفته برای حل این موضوع تمهیداتی نو بیندیشد.

طی 10 سال گذشته ژاپن شاهد افزایش 6.1 درصدی نرخ تصادفات رانندگی رانندگان سالخورده بوده و در نتیجه دولت در کوشش برای یافتن راهی برای حل این مشکل است. واقعیت این است که با افزایش سن، توانایی انسان ها برای واکنش به محرک های خارجی کاهش پیدا می نماید و در نتیجه استفاده از وسیله نقلیه شخصی می تواند بسیار خطرناک باشد.

طبق گزارش روز چهارشنبه نشریه ژاپن تایمز، ژاپن در حال افزایش رکورد در تصادفات مرگبار رانندگی است که به وسیله رانندگان سالخورده رخ می دهد. شابد تصور کنید برترین کار معین محدوده سنی برای دریافت گواهینامه است اما ژاپنی ها به جای این کار تصمیم گرفته اند هوش مصنوعی را وارد سیستم سنجش توانایی افراد برای دریافت گواهینامه نمایند.

منبع: انتخاب
انتشار: 4 دی 1401 بروزرسانی: 4 دی 1401 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 18493

به "برنامه دولت ژاپن برای کاهش خطرات رانندگی سالمندان ، استفاده از هوش مصنوعی برای آزمون رانندگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه دولت ژاپن برای کاهش خطرات رانندگی سالمندان ، استفاده از هوش مصنوعی برای آزمون رانندگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید