بهترین فیلم های اکشن که تا خاتمه سال 2020 منتشر می شوند

به گزارش سهندبلاگ، فیلم های اکشن سال 2020 تفاوت عمده ای با همه سال های قبلی دارند اما شیوع ویروس کرونا هم باعث نشده برای تماشای این فیلم ها هیجان نداشته باشید.

بهترین فیلم های اکشن که تا خاتمه سال 2020 منتشر می شوند

سینمای اکشن بدون هیچ شک و تردیدی سرگرم کننده ترین ژانر سینما در سراسر دنیا است که هر سال میلیون ها تماشاگر را به درون سالن های سینما فرا می خواند. با این حال سال 2020 یک استثنای بزرگ برای سینما بود و شاید برای مدتی بسیار طولانی تر به این جهت استثنایی ادامه دهد. امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا، سالن های سینما تقریبا از ابتدای سال میلادی آن هم در بسکمک از کشورهای دنیا تعطیل بوده اند و همین هم باعث شد تاریخ اکران تقریبا همه فیلم های اکشن و پرهزینه سال تغییر کند. اما این وقفه طولانی هم باعث نشده استودیوهای سینمایی مورد انتظارترین فیلم هایشان را فراموش کنند. بنابراین تعدادی از آن ها روی سرویس های استریم و سایت های پخش آنلاین منتشر شدند و عناوینی هم وجود دارند که به صورت محدود در سالن های سینمایی اکران می شوند.

در ادامه می توانید با تعدادی از بهترین فیلم های اکشن که تا انتها سال 2020 منتشر می شوند، آشنا شوید. لازم به ذکر است که تعدادی از آن ها همین حالا هم منتشر شده اند.

Tenet (تنت)

نمره منتقدان: 82 از 100

شرایط انتشار: اکران شده است

جدیدترین فیلم کریستوفر نولان که با بودجه 250 میلیون دلاری یکی از گرانترین فیلم های چند سال اخیر سینما هم لقب می گیرد از مدتی پیش در سینماهای بسکمک از نقاط دنیا اکران شده است. استودیوی برادران وارنر به عنوان همکار انحصاری نولان در ساخت فیلم های سینمایی هیچ محدودیتی برای این کارگردان دوست داشتنی در نظر نگرفته بود و همین هم باعث شد کریستوفر نولان برای ساخت فیلم تنت حتی یک هواپیمای باری واقعی را نیز منفجر کند! این فیلم اکشن نه تنها سرشار از مضامین جاسوسی شده بلکه سوژه های زمانی بسکمک هم دارد که تقریبا یادآور عناوین قبلی کریستوفر نولان مانند تلقین و میان ستاره ای به نظر می رسد.

اگر بحران کرونا مطرح نمی شد، فیلم تنت مدت ها پیش اکران شده بود. اما این فیلم با تاخیرهای بسیار در نهایت به سالن های سینما راه پیدا کرد و حالا رکوردهای بسکمک را شکسته است.

خلاصه داستان: دو جاسوس بین المللی حرفه ای متوجه می شوند فرد مشکوکی به سلاحی دست پیدا کرده که می تواند گذر زمان را به یک پدیده کاملا وارونه تبدیل کند. آن ها باید مانع موفقیت این سلاح شوند چرا که می تواند جنگ دنیای سوم را به معنای واقعی کلمه آغاز کند.

Da 5 Bloods (پنج هم خون)

نمره منتقدان: 92 از 100

شرایط انتشار: منتشر شده است

اسپایک لی، کارگردان سیاه پوست و خلاق آمریکایی، از سال ها پیش با خلق فیلم های محبوب و تاثیرگذار به یکی از چهره های دوست داشتنی هالیوود تبدیل شده است. جدیدترین فیلم او یعنی 5 هم خون هم در شرایطی روی سرویس های استریم و سرویس های پخش آنلاین ویدیو منتشر شد که موضوع آن قرابت معنایی مستقیمی با شرایط سیاسی اجتماعی این روزهای ایالات متحده دارد. آمریکایی ها این روزها با جنبش جان سیاه پوستان مهم است به نژادپرسی سیستماتیک در ایالات متحده اعتراض دارند و فیلم هم خون هم که مدتی پیش ساخته شده بود توسط اسپایک لی منتشر شد تا این اعتراضات را وارد سطح تازه ای کرده باشد.

چادویک بوزمن، بازیگر 44 ساله که مدتی پیش به دلیل درگیری با سرطان روده بزرگ جان خود را از دست داد هم در این فیلم هنرنمایی کرده است.

خلاصه داستان: چهار سرباز آفریقایی-آمریکایی بازنشسته از دوران جنگ ویتنام به این کشور سفر می کنند. آن ها هدفش مهمی دارند. باید گنجی که یکی از عزیزترین دوستانشان که حکم رهبر گروهشان را هم داشته پیدا کنند. این گروه امیدوار است نشانه هایی از این دوست قدیمی هم پیدا کند.

The Old Guard (نگهبانانی از دیرباز)

نمره منتقدان: 81 از 100

شرایط انتشار: منتشر شده است

سرویس استریم نتفلیکس در سال های اخیر تلاش کرده تا فیلم های سینمایی بیشتری بسازد و نگهبانانی از دیرباز هم یکی از عناوین جدید آن ها لقب می گیرد که در ژانر اکشن منتشر شده است. منتقدان نسبت به این فیلم دیدگاه های گوناگونی دارند. گروهی معتقد هستند که این فیلم به معنای واقعی کلمه سرگرم کننده و باکیفیت است و گروهی هم می گویند نگهبانان از دیرباز آن قدر که تحسین شده هم خوب نیست و ایرادات قابل بحثی دارد. این فیلم که براساس کتاب های مصوری به همین نام ساخته شده، شارلیز ترون را در نقش اصلی اش در اختیار دارد.

Unhinged (بدون تعادل)

نمره منتقدان: 40 از 100

شرایط انتشار: اکران شده است

فیلم بدون تعادل پس از مدت ها فرصتی را فراهم کرده تا راسل کرو دوست داشتنی را در نقش اصلی یک عنوان سینمایی هیجان انگیز تماشا کنید. این فیلم مدتی پیش به صورت محدود و در سالن های سینمایی اکران شد و به زودی روی سرویس های استریم و سرویس های پخش آنلاین ویدیو هم در دسترس قرار می گیرد. در نگاه نخست به نظر می رسد بدون تعادل یکی از بهترین فیلم های اکشن سال 2020 نباشد اما داستان جالب و هنرنمایی همیشه تاثیرگذار راسل کرو به فیلم کمک می کند تا تماشاگرش را دوست داشته باشد.

خلاصه داستان: تام کوپر، یک بیمار روانی بدون تعادل است که رفتارهای عجیب زیادی دارد. او به خانه همسر سابقش حمله می کند و او و فرزندش را به قتل می رساند و پس از آن خانه را به آتش می کشد. این جنون وحشتناک اما انتها رفتارهای خطرناک تام کوپر نیست.

No Time To Die (زمانی برای مردن نیست)

نمره منتقدان: هنوز منتشر نشده است

شرایط انتشار: 20 نوامبر 2020 یا 30 آبان 99

جدیدترین فیلم از فیلم های مجموعه جیمز باند که برای آخرین بار دنیل کریگ را در نقش این شخصیت قرار می دهد هم یکی دیگر از فیلم های مورد انتظار سال 2020 بود که در تاریخ مشخص شده اکران نشد. شیوع ویروس کرونا برنامه اکران و تورهای تبلیغاتی یکی از بهترین فیلم های اکشن سال را تحت تاثیر قرار داد اما عوامل فیلم امیدوار هستند که زمانی برای مردن نیست در آخرین روزهای سال 2020 حتی به صورت هم محدود هم اکران شود. آنا دی آرماس، فیبی والربریج، جفری رایت و رامی ملک از شناخته شده ترین بازیگران این فیلم هستند.

خلاصه داستان: مدتی پیش جیمز باند تصمیم گرفت تا از دنیای جاسوسی خداحافظی کند و حالا در جامائیکا استراحت می کند. اما این مامور بازنشسته قرار نیست برای مدتی طولانی در استراحت باشد چون یکی از دوستان صمیمی اش به سراغ او می آید و برای یک پرونده بسیار پیچیده و سنگین از او کمک می خواهد. جیمز باند متوجه می شود این پرونده پیچیده متعلق به یک تروریست بسیار قدرتمند است که می تواند دنیا را برای همیشه به سوی ویرانی حرکت دهد.

Top Gun: Maverick (بهترین اسلحه: ماوریک)

نمره منتقدان: هنوز منتشر نشده است

شرایط انتشار: 23 دسامبر 2020 یا 3 دی 99

فیلم بهترین اسلحه در سال 1986 اکران شد و یکی از متفاوت ترین و بهترین فیلم های اکشن دهه 80 بود. تام کروز ستاره اصلی این فیلم در شرایطی برای دنباله آن بازگشته که سی و چهار سال از نمایش فیلم نخست گذشته است. شاید جالب باشد بدانید که بهترین اسلحه: ماوریک در شرایطی فیلمبرداری شده که تام کروز به تنهایی وظیفه هنرنمایی در سکانس های پرواز هواپیما را برعهده گرفته و شخصا وظیفه پرواز با هواپیماهای جنگی را پذیرفته است! این فیلم هم یکی دیگر از عناوین مورد انتظار سال 2020 بود که به دلیل شیوع ویروس کرونا با تاخیر اکران روبرو شد. تصاویری که از فیلم منتشر شده و همچنین ادعاهای بسکمک از عوامل آن ثابت می کند ماوریک یک فیلم اکشن معمولی نیست و بسکمک از صحنه های آن نفسگیر، واقعی و حیرت انگیز هستند.

خلاصه داستان: خلبان یک جنگنده هوایی و دستیارش برای یک ماموریت جدید فراخوانده می شوند. این ماموریت سخت و ترسناک احتمالا یکی از پیچیده ترین شرایطی باشد که آن ها تجربه کرده اند.

pariha.com: پریها: مجله اخبار، سرگرمی، ورزش، فال، پزشکی، سینما، هنر، گردشگری

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 24 مهر 1400 بروزرسانی: 24 مهر 1400 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 10460

به "بهترین فیلم های اکشن که تا خاتمه سال 2020 منتشر می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین فیلم های اکشن که تا خاتمه سال 2020 منتشر می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید