بی شناسنامگی تعدادی از روستاییان، تحصیل 60 دانش آموز در شش پایه در مدرسه یک کلاسه!

به گزارش سهندبلاگ، بخشدار بخش گوهران بشاگرد گفت: در روستاهای محروم شهرستان بشاگرد دانش آموزان بازمانده از تحصیل وجود دارد که نیازمند به حل مسائل و بازگرداند آن ها به تحصیل است.

بی شناسنامگی تعدادی از روستاییان، تحصیل 60 دانش آموز در شش پایه در مدرسه یک کلاسه!

یوسف حسینی در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به بازدید روزهای گذشته از روستاهای منطقه سرحدی بخش گوهران شرح داد: در این سفر دو روزه که به همراه مسئولان ادارات شهرستان به شش روستای منطقه سرحدی انجام شد، مردم این منطقه به مسائل زیادی اشاره کردند که مهم ترین آن ها در حوزه آموزش و آب بود.

فرسودگی 5 مدرسه در شش روستای منطقه سرحدی بخش گوهران بشاگرد

بخشدار بخش گوهران بشاگرد اعلام کرد: در این بازدیدها که برای آنالیز مسائل مردم صورت گرفت مشاهده شد که مدارس این روستاها قدیمی و فرسوده هستند و احتیاج به مرمت و نوسازی دارند تا دانش آموزان با شرایط بهتری به ادامه تحصیل بپردازند. دانش آموزان شهرستان بشاگرد از مستعدترین دانش آموزان استان به حساب می آیند اما از فضاهای آموزشی مناسبی بهره مند نیستد و در برخی از روستاها در شرایط نامناسب در حال درس خواندن هستند.

بخشدار گوهران ادامه داد: اداره کل آموزش وپرورش هرمزگان و سازمان نوسازی مدارس برای این شهرستان و روستاهای محروم نیز چاره اندیشی نموده و با جذب اعتبارات لازم در کنار خیرین برای دانش آموزان محروم در روستاهای بشاگرد فضاهای آموزشی مناسبی را فراهم نمایند.

تحصیل 60 دانش آموز در شش پایه تحصیلی در مدرسه یک کلاسه

حسینی بابیان اینکه روستاهای منطقه سرحدی بخش گوهران از نظر فضاهای آموزشی در وضعیت خوبی قرار نداشته اند، اضافه کرد: در روستای دولت آباد یک مدرسه قدیمی یک کلاسه وجود داشت که برای شش پایه تحصیلی در نظر گرفته شده بود و در این کلاس 60 دانش آموز مشغول به تحصیل هستند.

بخشدار گوهران توضیح داد: معلمان برای آنکه بتوانند در ساعات تدریس خود به دانش آموزان بهتر از ساعات آموزشی استفاده نمایند به ناچار برخی از این دانش آموزان را در یک فضای کپری که وضعیت نامناسبی داشته جمع می نمایند. اکثر فضاهای آموزشی در روستاهای منطقه سرحدی در بخش گوهران فاقد سرویس بهداشتی هستند که برای حل این موضوع احتیاجمند اقدام جدید است.

تعدادی از دانش آموزان روستایی به دلیل فقر از تحصیل محروم مانده اند

بخشدار گوهران با ادامه این مطلب که فقر و بی توجهی برخی از والدین سبب شده است تا برخی از دانش آموزان روستایی نتوانند ادامه تحصیل دهند گفت: در برخی از این روستاها مشاهده شد که تعدادی از دانش آموزان روستایی به دلیل وضعیت نامناسب اقتصادی خانواده ها از ادامه تحصیل محروم مانده اند که با شناسایی آن ها زمینه ادامه تحصیل این دانش آموزان نیز فراهم شد.

حسینی مطرح نمود: با رایزنی های اجرا شده با والدین آن ها و برخی از نهادهای حمایتی وادارات جهت ادامه تحصیل این دانش آموزان بازمانده از هزینه های مالی آن ها مرتفع شد تا دانش آموزان بتوانند از همان مقطعی که ترک تحصیل نموده اند، ادامه تحصیل خود را شروع نمایند.

بخشدار گوهران اعلام کرد: اداره آموزش وپرورش شهرستان بشاگرد در سطح روستاهای، بازرسان خود را اعزام کند تا دانش آموزانی که از تحصیل بازمانده اند را شناسایی و زمینه ادامه تحصیل آن ها فراهم گردد.

نهادهای حمایتی معلولین و خانواده های احتیاجمند تحت پوشش را حمایت نمایند

حسینی گفت:حمایت از خانواده های احتیاجمند و معلولین باید توسط نهادهای حمایتی در شهرستان به خوبی صورت گیرد تا افرادی که احتیاجمند به حمایت از نهادهای حمایتی هستند محروم نباشند.

بخشدار گوهران با گلایه از خدمات دهی نهادهای حمایتی به مددجویان و معلولین در روستاهای بشاگرد گفت: این دستگاه ها در جهت عدم ساخت مسکن به مدد جویان و تحت پوشش بردن معلولین که شرایط لازم را دارند هرچه زودتر برای شناسایی و موردحمایت قرار دادن آن ها اقدام نمایند.

ثبت احوال برای شناسایی افراد بدون شناسنامه ده گردش را انجام دهد

بخشدار گوهران بشاگرد اعلام کرد: در برخی از روستاهای بر اساس گزارش ها مشاهده شده است که برخی از روستائیان یا براثر آتش سوزی و یا گم کردن اسناد سجلی خود فاقد شناسنامه هستند که برای حل این منظور ثبت احوال شهرستانده گردشی را محور برنامه های خود در روستاها برای شناسایی افراد بدون شناسنامه قرار دهد.

حسینی گفت: اداره ثبت احوال باید توجه خاصی به این موضوع داشته باشد تا افرادی که به هر دلیلی فاقد شناسنامه هستند و برای دریافت آن اقدام ننموده اند از خدمات اجتماعی و حمایتی محروم نشوند.

pariha.com: پریها: مجله اخبار، سرگرمی، ورزش، فال، پزشکی، سینما، هنر، گردشگری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 مهر 1400 بروزرسانی: 24 مهر 1400 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 100

به "بی شناسنامگی تعدادی از روستاییان، تحصیل 60 دانش آموز در شش پایه در مدرسه یک کلاسه!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بی شناسنامگی تعدادی از روستاییان، تحصیل 60 دانش آموز در شش پایه در مدرسه یک کلاسه!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید