ترامپ بخش فلزات و معادن ایران را تحریم کرد

به گزارش سهندبلاگ، در ادامه سیاست های خصمانه علیه کشورمان، ترامپ با صدور دستوری بخش فلزات و معادن ایران را مشمول تحریم های ظالمانه کرد.

ترامپ بخش فلزات و معادن ایران را تحریم کرد

به گزارش سهندبلاگ به نقل از اسکای نیوز، بنابر دستور اجرایی که دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا امروز صادر کرد؛ بخش فلزات و معادن ایران که به گفته آمریکایی ها می تواند در تامین اقتصادی برنامه هسته ای ایران موثر باشد، مشمول تحریم شده است.

این تحریم ها شامل صادرات آهن، آلومینیوم، فولاد و مس اعلام شده است.

ترامپ در این دستور به اشخاص حقیقی و همه کشورها هشدار داده است که هر گونه معامله با ایران در بخش فلزات و یا اجازه دادن به ورود محصولات این بخش به بندرهای این کشورها برای آن ها پیامدهای وخیمی از جمله مصادره اموال و قرار دریافت در لیست تحریم های آمریکا به دنبال خواهد داشت و ناقضان این تحریم از ورود به آمریکا منع می شوند.

ترامپ در بیانیه ای که هم زمان با صدور این دستور از سوی کاخ سفید منتشر شد با بیان این که تهران تا زمانی که رفتارش را به طور اساسی تغییر ندهد، با اقدامات بیشتر روبرو خواهد شد، گفت: از زمان خروج مان از توافق هسته ای - که دیگر نمی توان آن را به حالت قبل بازگرداند - آمریکا 12 شرط را مشخص نموده که پایه یک توافق جامع با ایران هستند. امیدوارم که روزی با رهبران ایران برای رسیدن به توافق و مهم تر از آن، برای برداشتن گامی در جهت رساندن این کشور به آینده ای که سزاوارش است، دیدار کنم.

به گزارش سهندبلاگ، این دستور جدید ترامپ هم زمان با کاهش تعهدات برجامی ایران در سالگرد خروج آمریکا از برجام صادر شده است.

حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان صبح چهارشنبه گفت که اگر دیگر طرف های برجام به تعهدات خود عمل ننمایند ایران به غنی سازی اورانیوم در سطوح بالاتر باز خواهد گشت.

رئیس جمهور با بیان اینکه ما نمی خواهیم از برجام خارج شویم گفت: امروز روز سرانجام برجام نیست، بلکه گام جدید در چارچوب برجام است. برجام در بندهای 26 و 36 به ما حق داده است که اگر طرف مقابل تعهد خود را نقض کند ما آن را در کمیسیون مشترک مطرح کنیم آن کمیسیون تشکیل شده است، اما با وجود آنکه اروپا و دوستان ما تاکید نموده اند که خروج آمریکا را جبران نموده و به تعهدات خود عمل می نمایند، اما در مقام عمل شاهد آن نبوده ایم.

روحانی ادامه داد: به سران 5 کشور اعلام کردیم که مواد غنی شده و آب سنگین خود را دیگر نمی فروشیم تاکنون هر وقت مواد غنی شده ما به 300 کیلوگرم می رسید اضافه آن را می فروختیم و کیک زرد می گرفتیم و هر وقت آب سنگین از 130 تن تجاوز می کرد اضافه آن را می فروختیم. از امروز این فروش ها انجام نمی گردد.

وی همچنین صبر ایران در طول این یک سال را صبری استراتژیک توصیف کرد و گفت: ما یک سال حوصله و صبر کردیم و به تعهدات خود عمل کردیم، اما از امروز فروش مواد غنی شده و آب سنگین را متوقف می کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 تیر 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 1587

به "ترامپ بخش فلزات و معادن ایران را تحریم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ بخش فلزات و معادن ایران را تحریم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید