کوشش آمریکا برای توقف پروژه انتقال گاز روسیه به اروپا

به گزارش سهندبلاگ، واشنگتن سیاست ستیزه جویانه ای را برای توقف پروژه انتقال گاز روسیه به اروپا دنبال می نماید تا بتواند رقبای خود در نظام بین الملل را شکست دهد.

کوشش آمریکا برای توقف پروژه انتقال گاز روسیه به اروپا

برای لذت بردن از تور اروپا با بهترین ها مشورت کنید و مناسبترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل سهندبلاگ، روزنامه آلمانی جانگه ولت (junge welt) در شماره روز گذشته خود مطلبی را به سیاست های ترامپ علیه پروژه خط لوله نورد استریم اختصاص داد و نوشت: به گفته دونالد ترامپ، ایالات متحده آمریکا همیشه کوشش می نماید تا دوباره به کشور شماره اول دنیا تبدیل گردد. ترامپ همیشه به هواداران خود می گوید که رقبای آمریکا مانند چین و اتحادیه اروپا به طور سیستماتیک از اقتصاد آمریکا برای دستیابی به اهداف خود استفاده می نمایند.

رئیس جمهور آمریکا در سه شنبه هفته گذشته دوباره از بازگشایی کارخانه فراوری گاز مایع در ایالت لوئیزیانا گفت که در آن 7 هزار نفر شهروند آمریکایی مشغول به کار می شوند.

در همان روز سناتورهای کنگره آمریکا از هر دو حزب اصلی این کشور در رابطه با تصویب لایحه ای جهت جریمه شرکت هایی که در پروژه ساخت خط لوله گاز نورد استریم 2 مشارکت دارند، صحبت کردند. ریچارد پری، وزیر انرژی آمریکا نیز اخیرا در طول سفر خود به اوکراین تاکید نمود که در آینده نزدیک قانون جدید در این رابطه تصویب خواهد شد.

همزمان مشاور شرکت آرتور دی.لیتل ( Arthur D. Little) گزارشی با تجزیه و تحلیل ابعاد مالی پروژه نورد استریم 2 منتشر کرد که بر اساس آن مزیت مالی اتحادیه اروپا از این پروژه به 9.9 میلیارد یورو می رسد که در طی آن بیش از 1000 شرکت طرف قرارداد و مجموعا 57500 نیروی کار فعالیت و اشتغال دارند. این آمارها نشان می دهد که کوشش ها برای ادامه این پروژه از سوی مشارکت نمایندگان آن جدی است.

ترامپ سیاست شوونیستی (وطن پرستی افراطی و ستیزه جو) همراه با لفاظی ها، وعده های رفاهی و ایجاد اشتغال را دنبال می نماید. او با اقدامات خود در خاورمیانه، ایجاد مسائلی علیه چین و با تهدیدات خود در ونزوئلا، خطر جنگ ها و بحران های جدید را افزایش می دهد. برای ترامپ بسیار مهم است که رهبری نظامی و سیاسی دنیای آمریکا را بازگرداند و این سیاست در واقع یک واکنش امپریالیستی کلاسیک برای بهبود وضعیت در آمریکا و ظهور روابط جدیدی از قدرت است.

به گزارش سهندبلاگ، نورد استریم، پروژه خط لوله انتقال گاز از روسیه به اروپاست که تا سواحل آلمان ادامه دارد. این پروژه در واقع جایگزینی برای کاهش ذخایر دریای شمال محسوب می گردد. واشنگتن این پروژه را کوشش روسیه جهت دور زدن اوکراین و قطع کامل درآمد این کشور از ناحیه خطوط انتقال انرژی می داند و با این اعلام این مواضع سعی می نماید مانع اجرای آن گردد.

واشنگتن کوشش می نماید تا کشورهای اروپایی شریک در این پروژه، به جای انتقال گاز از روسیه، گاز مایع آمریکا را خریداری نمایند اما دولت آلمان این پروژه را در راستای منافع خود دانسته می داند و در اجرای آن مصمم است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 مرداد 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 1766

به "کوشش آمریکا برای توقف پروژه انتقال گاز روسیه به اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش آمریکا برای توقف پروژه انتقال گاز روسیه به اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید