ظریف: اتحادیه اروپا به تعهداتش در چارچوب برجام عمل کند

به گزارش سهندبلاگ، وزیر خارجه ایران در بدو ورود به فنلاند ارتباطات کشورمان با اتحادیه اروپا را مهم خواند و گفت: اتحادیه اروپا در چارچوب برجام تعهداتی در قبال ایران دارد که باید آن را اجرا کند.

ظریف: اتحادیه اروپا به تعهداتش در چارچوب برجام عمل کند

برای رزرو قطار اروپا با بهترین ها مشورت کنید و مناسبترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگار اعزامی سهندبلاگ به هلسینکی، محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران امشب (یکشنبه - به وقت محلی) در بدو ورود به هلسینکی در جمع سهندبلاگ در تشریح دلایل این سفر گفت: ارتباطات ما با اتحادیه اروپا ارتباطات مهمی است مخصوصا اینکه اتحادیه اروپا تعهداتی در چارچوب برجام داده است و باید این تعهدات را اجرا کند.

وی اضافه نمود: ضروری است در این زمینه ها با کشورهای اروپایی صحبت گردد. همینطور در بحث مسائل منطقه ای، فنلاند، سوئد و نروژ در موضوعات منطقه ای ما فعال هستند، سوئد مسؤولیت اولین اجلاس یمن را به عهده داشت، نروژبه دنبال برگزاری اجلاسی درباره افغانستان است و ضرورت دارد در زمینه های منطقه ای با این کشورها گفت وگو گردد.

ظریف اضافه نمود: فنلاند از گذشته طرحی برای مصاحبه در خلیج فارس داشت که تقریبا مشابه طرحی است که ما مطرح کردیم. چند سال پیش من هلسینکی آمدم و اینجا طرح مجمع مصاحبههای منطقه ای در خلیج فارس را مطرح کردم و فنلاندی ها همواره به این موضوعات علاقه داشتند.

به چند کشور آسیایی می روم

وی با بیان اینکه امروز شرایط منطقه ویژه است و ضروری است در این زمینه ها مشورت های گسترده ای صورت بگیرد، گفت: امروز (یکشنبه) در کویت بودیم و فنلاند، سوئد و نروژ در این مرحله است و در مرحله بعدی سفر آسیایی است که با چندین کشور در آسیا گفت وگوها را ادامه می دهیم.

وزیر خارجه ادامه داد: با توجه به وضعیت ویژه ای که الان وجود دارد ضروری است در آستانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد این هماهنگی ها انجام گردد.

به گزارش خبرنگار، وزیر خارجه روز دوشنبه در هلسینکی با مقامات فنلاندی دیدار می نماید و در ادامه این سفر به سوئد و سپس نروژ خواهد رفت.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 18 شهریور 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 2978

به "ظریف: اتحادیه اروپا به تعهداتش در چارچوب برجام عمل کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: اتحادیه اروپا به تعهداتش در چارچوب برجام عمل کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید