فدراسیون تکواندو 50 درصد ناکامی المپیک را گردن سرمربی انداخت؛ حالا همان مقصر در سمت خود ابقا شد

به گزارش سهندبلاگ، تهران (پانا) - سرمربی اسبق تیم ملی تکواندو ایران معتقد است تصیم فدراسیون تکواندو درباره ابقا فریبرز عسگری به اسم سرمربی تیم ملی، تصمیمی باری به هر جهت و بدون برنامه و هدف است.

فدراسیون تکواندو 50 درصد ناکامی المپیک را گردن سرمربی انداخت؛ حالا همان مقصر در سمت خود ابقا شد

مرتضی کریمی در گفت وگو با پانا، درباره ابقای فریبز عسکری به اسم سرمربی تیم ملی تکواندو ایران تا سرانجام سال گفت: این تصمیمی است که فدراسیون تکواندو گرفته و خودشان هم باید جوابگوی نتایج تیمی تیم ملی باشند. تا سرانجام سال 6 ماه دیگر زمان به جای مانده و تیم ملی در مسابقات مختلف باید حضور پیدا کند؛ البته درست است که هنوز فدراسیون جهانی زمان مسابقات را اعلام ننموده اما بالاخره تا سرانجام سال تیم باید در مسابقات شرکت کند و از آنجا که مسابقات المپیک هم سه سال دیگر برگزار می گردد، عملا تکواندو ایران زمانی در اختیار ندارد و من نمی دانم چرا چنین تصمیماتی می گیرند.

سرمربی اسبق تیم ملی تکواندو ایران گفت: ما بعد از المپیک در جلسه ای که فدراسیون برگزار کرد حضور پیدا کردیم و در خصوص مسائل تکواندو و چرایی این نتایج ضعیف صحبت کردیم؛ اما همانطور که پس از آن جلسه بیانیه ای صادر کردند که در واقع توهین به ما بود؛ این تصمیمشان هم چنین رنگ و بویی داشت. در بیانیه فدراسیون تکواندو همه مقصر بودند به غیر از فدراسیون و نکته جالب تر اینکه سرمربی که در بیانیه فدراسیون 50 درصد مقصر کسب نتایج ضعیف بوده حالا دوباره به اسم سرمربی انتخاب شده، این تصمیمات عجیب و خنده دار است.

کریمی با بیان اینکه عسکری در این مدت زمان به جای مانده چه اقداماتی می تواند انجام دهد، اظهار کرد: من نمی دانم یک مربی ظرف 6 ماه چه کاری می تواند انجام دهد؟! در حال حاضر بزرگترین چالش و مشکل تکواندو ایران نبود بازیکن است؛ متاسفانه فدراسیون به لحاظ پشتوانه سازی بسیار ضعیف عمل کرد و من نمی دانم سرمربی تیم بزای مسابقات پیش رو از چه بازیکنانی می خواهد استفاده کند؟!

وی ادامه داد: این تصمیم از سوی فدراسیون تکواندو به یک طرف، اینکه چرا عسکری دوباره این مسئولیت را با چنین شرایطی قبول نموده هم یک طرف واقع شده است. الان فدراسیون چه حمایتی از سرمربی تیم انجام داده که باز هم او سکان راهنمایی تیم ملی را برعهده گرفته است؟! این رفتارها تنها یک معنی می دهد و آن اینکه فدراسیون تکواندو باری به هر جهت است و به هیچ اسم با برنامه و هدفمند پیش نمی رود.

سرمربی اسبق تیم ملی تکواندو ایران در سرانجام تاکید نمود: من بارها گفتم و این بار هم تاکید می کنم تکواندو ایران در یک صورت شرایط قابل قبولی پیدا می نماید و آن هم وقتی شجاعت و تغییر تفکر را سرلوحه کار خود قرار دهیم، در آن صورت می توان امیدوار بود که تکواندو ایران می تواند تغییر کند. در حال حاضر شرایط تکواندو ایران خوب نیست و همه ذنیا در حال پیشرفت و کار کردن هستند اما ما همچنان تصمیمات مقطعی و کوتاه مدت می گیریم به این خیال که اوضاع تغییر کند یا نهایتا تیم ملی در یک مسابقه نتیجه بگیرد. اما هیچ زمان برنامه بلندمدت نداشتیم و حتی الان هم که المپیک توکیو را از دست دادیم چنین تصمیمات کوتاه مدت گرفته می گردد.

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 24 مهر 1400 بروزرسانی: 24 مهر 1400 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 15452

به "فدراسیون تکواندو 50 درصد ناکامی المپیک را گردن سرمربی انداخت؛ حالا همان مقصر در سمت خود ابقا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فدراسیون تکواندو 50 درصد ناکامی المپیک را گردن سرمربی انداخت؛ حالا همان مقصر در سمت خود ابقا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید