فرصت 10 روزه برای ثبت نام جاماندگان یارانه حمایت معیشتی

به گزارش سهندبلاگ، سخنگوی ستاد شناسایی طرح حمایت معیشتی به اختلال در سامانه ثبت درخواست جاماندگان یارانه حمایت معیشتی اشاره کرد و گفت: برای جاماندگان 10 روز فرصت ثبت درخواست در نظر گرفته شده است.

فرصت 10 روزه برای ثبت نام جاماندگان یارانه حمایت معیشتی

به گزارش گروه اجتماعی سهندبلاگ، حسین میرزایی سخنگوی ستاد شناسایی طرح حمایت معیشتی در واکنش به این گلایه که کد دستوری *6369# دچار اختلال شده و قرار بود این اختلال تا ساعت 3 بعدازظهر رفع شود، توضیح داد: در اجرای طرح ملی حمایت معیشتی تقسیم کار اجرا شده و وزارت رفاه وظیفه شناسایی مشمولان را بر عهده دارد. سازمان برنامه و بودجه وظایف پرداخت مبالغ و سازمان فناوری اطلاعات و وزارت ارتباطات وظیفه ارسال اطلاعات به مردم را بر عهده گرفته است.

وی ادامه داد: از آنجایی که رسیدگی حضوری به درخواست چندین میلیون نفر غیر ممکن بود و تصمیم گرفتیم درخواست های به صورت غیرحضوری بررسی شود این کد دستوری راه اندازی شده است و تا کنون 900 هزار کدملی در این سامانه به ثبت رسیده است.

سخنگوی ستاد شناسایی طرح حمایت معیشتی گفت: 9 هزار کدملی که در این سامانه به ثبت رسیده متعلق به افرادی است که از سوی اپراتور های غیرهمراه اول اقدام به ثبت درخواست کرده اند.

میرزایی با تأکید به اینکه تا اطلاع رسانی بعدی این ستاد تنها سرپرست خانوار می توانند برای ثبت درخواست به این سامانه مراجعه کنند، گفت: تا کنون 93 درصد درخواست های ثبت شده مربوط به سرپرست های خانوار بوده است.

وی گفت: بنابر بیانیه منتشر شده سازمان فناوری اطلاعات قرار بود تا ساعت 3 بعدازظهر اختلالات ایجاد شده در سامانه رفع شود، اما این اتفاق نیفتاده است.

سخنگوی ستاد شناسایی طرح حمایت معیشتی ادامه داد: علت این مشکل مربوط مسائل فنی اپراتور همراه اول است چرا که ظرفیت در نظر گرفته شده برای این سامانه مراجعه 500 هزار درخواست در ثانیه بوده است؛ و بنابر این از نظر دریافت اطلاعات مسئله ای نداریم.

میرزایی ابراز داشت: اپراتور همراه اول باید اطلاعات مشترکانش را ارسال کرده تا پیام مقتضی به این افراد ارسال شود.

وی اظهار امیدواری کرد: راه حل جایگزینی برای حل این مشکل در نظر گرفته شود.

سخنگوی ستاد شناسایی طرح حمایت معیشتی با بیان اینکه اختلال های وارده نباید نگرانی برای مردم ایجاد کند، گفت: مدت زمان 10 روزه برای ثبت درخواست ها در نظر گرفته شده ضمن اینکه بستر های دیگری از سوی سازمان فناوری اطلاعات در نظر گرفته شده که به زودی اعلام خواهد شد.

میرزایی سازمان فناوری اطلاعات را به عنوان متولی تأمین اطلاعات برای سامانه معرفی کرد و گفت: ظرف 24 ساعت پس از ثبت پیامک درخواست متقاضیان کد رهگیری و نتیجه بررسی برای افراد ارسال می شود و افرادی که این کد رهگیری را دریافت کرد ظرف 48 ساعت پس از دریافت آن باید به سامانه وزارت رفاه که در روز سه شنبه اطلاع رسانی می شود مراجعه کنند.

وی گفت: فرایند ثبت این درخواست نهایتاً 30 روز خواهد بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 5505

به "فرصت 10 روزه برای ثبت نام جاماندگان یارانه حمایت معیشتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرصت 10 روزه برای ثبت نام جاماندگان یارانه حمایت معیشتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید