منطقه یورو در بن بست سیاست های پولی

به گزارش سهندبلاگ، خبرنگاران: رئیس بانک مرکزی هلند بر این باور است که پایین نگه داشتن نرخ بهره از سوی بانک مرکزی اروپا می تواند در نهایت به یک اقدام غیرسازنده تبدیل گردد.

منطقه یورو در بن بست سیاست های پولی

به گزارش خبرنگاران، به نقل از سایت طلا؛ کلاس نات رئیس بانک مرکزی هلند و عضو شورای مدیریت بانک مرکزی اروپا در مصاحبه ای تاکید نمود: نرخ بهره منطقه یورو احتمالا سالها در سطح بسیار پایینی نگه داشته خواهد شد ولی سیاست پولی فوق انبساطی بانک مرکزی اروپا می تواند یک اقدام کاملا غیرسازنده باشد.

وی در ادامه اضافه نمود: من یک توپ کریستالی ندارم ولی نمی توانم این احتمال را رد کنم که نرخ بهره پایین فعلی 5 سال دیگر ادامه خواهد یافت.

رئیس بانک مرکزی هلند گفت: این مساله من را به شدت نگران می نماید زیرا پایین نگه داشتن موقت نرخ بهره چیزی متفاوت از پایین نگه داشتن دائم نرخ بهره است.

وی تاکید نمود: نرخ بهره پایین و کم منجر به ریسک بیشتر برای سرمایه گذاران شده و این در شرایطی است که نسل جوان اروپا احساس می نماید که مجبور به افزایش پس انداز خواهد بود. از نظر اقتصاد کلان اتخاذ چنین سیاستی در بلندمدت غیرسازنده خواهد بود.

رئیس بانک مرکزی هلند گفت: اتخاذ سیاست نرخ بهره پایین در نهایت نوعی شلیک به پای خودمان است. اگر مردم در واکنش به نرخ بهره پایین ، اقدام به پس انداز بیشتری نمایند این مساله موجب کاهش بیشتر نرخ تورم خواهد شد.

نات از منتقدان جدی سیاست های انبساطی پولی اروپا به شمار می رود. وی از کریستین لاگارد رئیس جدید بانک مرکزی اروپا خواسته است تا یک هدف انعطاف پذیرتر برای تورم در نظر بگیرد.

abanhome.com: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.

hodablog.ir: هدا بلاگ | انجمن گفتگوی سیستم مدیریت محتوای هدا بلاگ

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 6131

به "منطقه یورو در بن بست سیاست های پولی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منطقه یورو در بن بست سیاست های پولی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید