موسوی: اروپا نشان داد توان و اراده ای برای مقابله با قلدری های آمریکا ندارد

به گزارش سهندبلاگ، سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: بیانیه سران سه کشور اروپایی نشان داد آنها توان و اراده ای برای مقابله با قلدری های آمریکا ندارند.

موسوی: اروپا نشان داد توان و اراده ای برای مقابله با قلدری های آمریکا ندارد

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی سهندبلاگ، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به بیانیه سران سه کشور اروپایی گفت: بیانیه سران سه کشور اروپایی، نشان داد که طرف های اروپایی توان و اراده ای برای مقابله با قلدر ی های آمریکا ندارند.

موسوی به دولت های اروپایی توصیه کرد که با مطالعه سابقه تاریخی خود قدری به خودشان بیایند و به شعار های تاریخی خود نیز نگاهی داشته باشند.

وی که با خبرگزاری صدا و سیما تبادل نظر می کرد، با بیان اینکه برای آمریکا و سایر مناطق دنیا دوره پذیرش حرف یک قلدر گذشته، گفت: خودشان را با پذیرش این فشارها و قلدری ها از بازارهای دنیای و اثرگذاری بر مسائل سیاسی و تاریخی در دنیا امروز محروم خواهند کرد و اگر می خواهند با ایران کار نمایند، راهش استقلال آنها و مراوده دوجانبه با ایران و عدم دخالت کشورهای ثالث در تصمیم گیری هایشان است.

به گزارش فارس، سران سه کشور اروپایی عضو برجام (آلمان، فرانسه و انگلیس) در بیانیه ای آن هم در حاشیه هفتاد و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل با این ادعا که همچنان از توافق هسته ای سال 2015 حمایت می نمایند، از ایران خواستند تا به اجرای کامل تعهدات برجامی خود بازگشته و خاطرنشان کردند: زمان آن فرا رسیده که ایران چارچوب مذاکرات طولانی مدت درباره برنامه هسته ای، موضوعات امنیت منطقه ای که شامل برنامه های موشکی اش می گردد را بپذیرد.

این سه کشور تنها به این مورد بسنده نکرده و در ادعایی بی پایه و اساس مدعی دخالت ایران در حمله به تأسیسات نفتی آرامکو عربستان شده و ایران را مسؤول حمله به این تأسیسات خوانده و عنوان کردند: این حملات ضرورت دیپلماسی برای کاهش تنش ها با تعامل تمامی طرف ها را نشان می دهد.

گفتنی است وزارت امور خارجه ایران نیز امروز (سه شنبه) در بیانیه ای ضمن رد و محکوم کردن بیانیه سه کشور اروپایی متهم سازی سفارشی دولت ها با اهداف سیاسی و به دور از واقعیات میدانی را روندی خطرناک خواند و ورود به مذاکرات درباره برنامه موشکی و دفاعی ایران را قویاً رد کرد.(اینجا بخوانید)

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 29 مهر 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 3812

به "موسوی: اروپا نشان داد توان و اراده ای برای مقابله با قلدری های آمریکا ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موسوی: اروپا نشان داد توان و اراده ای برای مقابله با قلدری های آمریکا ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید