ورزشکاران با رعایت پروتکل های بهداشتی تمرین می کنند

به گزارش سهندبلاگ، وزیر ورزش و جوانان با تأکید بر حفظ سلامتی ورزشکاران گفت: شرایط تمرینی ورزشکاران برای حضور پیروز در رویدادهای ورزشی با رعایت پروتکل های بهداشتی مهیا شود.

ورزشکاران با رعایت پروتکل های بهداشتی تمرین می کنند

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری سهندبلاگ مسعود سلطانی در جلسه ستاد عالی بازی های المپیک و پارالمپیک که با موضوع بازی های ساحلی چین برگزار شده بود، اظهار کرد: برای حضور در رویدادهای ورزشی باید ملاحظاتی را داشته باشیم که مهم ترین آن، رعایت مسائل بهداشتی است که با توجه به شیوع ویروس کرونا باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی اضافه نمود: که پیش از این فدراسیون های جهانی هم برای برگزاری مسابقات بسیار علاقمندی نشان می دادند، آنها هم وقتی شرایط کرونا را مشاهده کردند از برگزاری آن، منصرف شدند.

سلطانی فر اعلام نمود: برای حضور پیروز در مسابقاتی که قرار است 4 یا پنج ماه آینده برگزار شود، نیازمند این است که اردوها و تمرینات از هم اکنون آغاز شود.

وی با تاکید بر رعایت مسائل بهداشتی و دستورات ستاد ملی مقابله با کرونا ادامه داد: این موضوع یکی از الزامات است چرا که اولویت اصلی ما سلامت ورزشکاران است.

وزیر ورزش در ادامه شرایط اقتصادی کشور را مورد توجه قرار داد و یادآور شد:با توجه به محدودیت های اقتصادی، باید استفاده بهینه از تمامی ظرفیت ها و امکانات موجود در ورزش داشته باشیم.

سلطانی فر درباره اینکه به دلیل ویروس کرونا احتمال تعویق بازی های ساحلی آسیا وجود دارد، گفت: تا به امروز هیچ نامه ای مبنی بر لغو این مسابقات ارائه نشده بر همین اساس باید بر روی رشته هایی که مورد تأیید کمیته ملی المپیک برای حضور در بازی های ساحلی است، برنامه ریزی شود.

وی در خصوص بازی های المپیک و پارالمپیک توکیو نیز که قرار است در سال 2021 برگزار شود، اظهار کرد: فعلا تصمیم جدی IOC برگزاری این رقابت ها در تاریخ مقرر است و ما نیز باید با توجه به شرایط کرونا در کشور به مرور و با رعایت دستورات بهداشتی در شهرهایی که شرایط سفید است شرایط را برای برگزاری اردوهای آماده سازی مهیا کنیم.

وزیر ورزش و جوانان با تأکید بر پیگیری تمرینات المپین هایی با رعایت پروتکل های بهداشتی اظهار کرد: باید شرایط را برای نفراتی که شانس کسب سهمیه را دارند نیز فراهم کنیم.

4127

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 17 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 9013

به "ورزشکاران با رعایت پروتکل های بهداشتی تمرین می کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورزشکاران با رعایت پروتکل های بهداشتی تمرین می کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید