پاکدل: مدیر حقوقی فدراسیون بد عهدی اشتادسازه را پیگیری خواهد نمود، الله کرم استکی بازیکن بزرگی برای هندبال ایران است

به گزارش سهندبلاگ، رئیس فدراسیون هندبال در مورد تیم های ملی و مسائل مختلف هندبال ایران توضیحاتی را بیان نمود.

پاکدل: مدیر حقوقی فدراسیون بد عهدی اشتادسازه را پیگیری خواهد نمود، الله کرم استکی بازیکن بزرگی برای هندبال ایران است

علیرضا پاکدل رئیس فدراسیون هندبال در گفت وگو با خبرنگار توپ و تور گروه ورزشی خبرنگاران، در مورد آخرین شرایط تیم ملی هندبال مردان گفت: از دیروز اردوی تیم ملی هندبال مردان کشورمان آغاز شده است و بازیکنان دعوت شده تمرینات خود را آغاز کردند و هفته آینده هم برای شرکت در یک تورنمت چهار جانبه که در کشور قطر برگزار خواهد راهی دوحه می شوند. ما درصدد هستیم و پیگیری های لازم را انجام می دهیم تا تیم ملی هندبال قبل از آغاز مسابقات آسیایی در عربستان یک اردوی اروگایی داشته باشد تا هم کادر فنی و هم بازیکنان بتوانند به شرایط مطلوب خود برسانند.

او ادامه داد: هرچند که مصدومانی هم در تیم ملی در پست پشت خط زن داشتیم و کار را کمی برای ما سخت نموده است. مجتبی کرم زاده که چند ماه پیش مصدوم شد نتوانست در اردو های تیم ملی شرکت کند. از طرفی هم به تازگی سلمان بربط نفر دوم این پست در جریان رقابت های لیگ هندبال از ناحیه آشیل پا دچار پارگی و مصدومیت شدند و در واقع 2 تا از بازیکنان کلیدی و مهم خودمان را از دست دادیم.

پاکدل با بیان اینکه مسابقات هندبال نوجوانان دختران آسیا گفت: در مورد هندبال بانوان هم باید بگویم که از 9 آبان ماه رقابت های لیگ برتر آغاز خواهد شد؛ و پس از آن به سرعت اردوی تیم ملی هندبال بانوان را خواهیم داشت. اردوی تیم ملی هندبال بانوان 3 اردوی فشرده خواهد بود تا آماده مسابقات جهانی شوند. مسابقات هندبال نوجوانان دختران آسیا هم که قرار بود در اواخر آبان ماه در قزاقستان برگزار گردد، اما با اعلام کنفدارسیون هندبال آسیا این مسابقات به اواخر دی ماه موکول شده است که تیم ملی هندبال نوجوانان دختران هم اردو های خود را به صورت مداوم پیگیری خواهند کرد.

رئیس فدراسیون هندبال درباره اسپانسری اشتادسازه و بد عهدی این مجموعه در بحث اسپانسری عنوان نمود: اشتاد سازه اسپانسر تیم ملی هندبال بانوان ایران بود و بعد از طی مراحل قانونی یک قرارداد قانونی نیز با این شرکت به ثبت رساندیم. در ادامه متاسفانه این شرکت علی رغم تعهدات خود مبلغ 800 میلیون از چک هایی که به فدراسیون داده بودند وصول نشد. علاوه بر بحث اقتصادی یک سری تعهداتی را هم داشتند که آن ها را هم عملی نکردند که این موضوع را به مدیر حقوقی فدراسیون ارجاع داده ایم تا این موضوع را پیگیری کند. در مورد تیم هندبال اشتادسازه هم چندین نامه به آن ها زده ایم، چرا که نام تیم اشتادسازه در برنامه لیگ برتر هندبال بانوان نوشته شده است و در برنامه مسابقات حضور دارند، اما تا به امروز که من پیگیری کردم هیچ گونه ثبت نامه و ثبت قراردادی از سوی این تیم به ثبت نرسیده و اقدامات قانونی خود را هم انجام نداده اند.

پاکدل در مورد اسپانسر آینده تیم های ملی اضافه نمود: در حال حاضر با چند مجموعه در حال رایزنی هستیم و کار ها را پیگیری می کنیم تا قبل از آغاز مسابقات اسپانسری را برای تم ملی هندبال مردان جذب کنیم. اشتادسازه تنها برای مسابقات آسیایی اسپانسر تیم ملی هندبال بانوان بود که دچار مشکل هم شدیم و برای مسابقات جهانی از اول هم اسپانسر نداشتیم امنا در کوشش هستیم تا قبل از مسابقات اسپانسری را برای بانوان جذب کنیم. برای جذب اسپانسر تیم ملی هندبال مردان هم از اردیبهشت ماه سال 1400 فراخوان دادیم که فرایند خوبی را طی کردیم و امیدواریم طی روز های آینده تکلیف اسپانسر تیم ملی هندبال مردان معین گردد.

رئیس فدراسیون هندبال در پاسخ به این سوال که آیا الله کرم استکی به اردوی تیم ملی دعوت می گردد یا خیر؟ گفت: دعوت از الله کرم استکی یک موضوع فنی است که باید کادر فنی تیم ملی مخصوصا پرفسور فرناندز در مورد آن صحبت نمایند به شخصه با توجه به وجود مسائل فنی نمی توانم نظری بدهم و اظهار نظر کنم. تنها چیزی که می توانم بگویم این است که الله کرم استکی بازیکن بزرگی برای هندبال ایران است. الله کرم استکی بازیکنی است که فدراسیون و شخص بنده احترام زیادی برای او قائل هستیم، چرا که زحمات زیادی برای هندبال ایران کشیده است. همواره قدر زحمات او را دانستیم و خواهیم دانست. در مجموع برای حضور استکی سرمربی تیم ملی است که تصمیمی می گیرد و قطعا هر تصمیمی گرفته گردد فدراسیون به آن احترام خواهد گذاشت.

او در سرانجام از شرایط حمایت وزارت ورزش گلگی کرد و گفت: انتظارات ما از وزارت ورزش و جوانان بیشتر از این ها است چرا که تیم ملی هندبال بانوان ایران جهانی شده است و باید از این تیم حمایت گردد تا در رقابت های جهانی نتیجه خوبی را کسب نمایند. از طرفی هم بودجه ای که برای فدراسیون هندبال در نظر گرفتند همخوانی با حجم فعالیت های فدراسیون هندبال ندارد. نامه ای را هم در این خصوص به حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان ارسال نموده ام و تمام مسائل را شرح داده ام. بعلاوه فدراسیون هندبال در بخش عایدی های غیر بودجه ای خود هم با کوشش همه همکارانم در فدراسیون بیش از حد نسبی خود آورده داشتیم، اما به فراخور فعالیت های فشرده ای که داریم از نظر اقتصادی دچار مشکل هستیم. امیدوارم وزیر ورزش که پیش از مسابقات آسیایی قول حمایت از بانوان هندبال ایران داده اند را عملی نمایند تا بدون دغدغه تیم را راهی رقابت های جهانی اسپانیا کنیم.

بیشتر بخوانید

  • اسامی بازیکنان تیم ملی هندبال جوانان اعلام شد
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 5 آذر 1400 بروزرسانی: 5 آذر 1400 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 15948

به "پاکدل: مدیر حقوقی فدراسیون بد عهدی اشتادسازه را پیگیری خواهد نمود، الله کرم استکی بازیکن بزرگی برای هندبال ایران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاکدل: مدیر حقوقی فدراسیون بد عهدی اشتادسازه را پیگیری خواهد نمود، الله کرم استکی بازیکن بزرگی برای هندبال ایران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید