کانادا باید خود را برای تعامل با ایران آماده کند

به گزارش سهندبلاگ، سفیر سابق کانادا در امارات متحده عربی و هماهنگ کننده سابق کانادا در امور افغانستان طی مقاله مشترکی در روزنامه مونترال گزت کانادا دیدگاه های خود را در خصوص روابط ایران و کانادا به رشته تحریر در آورده اند .

کانادا باید خود را برای تعامل با ایران آماده کند

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا ارزان قیمت هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و آبشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

به گزارش حوزه سیاست خارجی خبرنگاران، سرجیو مارکی ((Sergio Marchi کننده سابق مجلس کانادا از حزب لیبرال در سالهای پس از 1984و وزیر سابق امور مهاجرت و شهروندی، وزیر سابق محیط زیست و وزیر سابق تجارت بین المللی وسفیر سابق کانادا در سازمان تجارت دنیای و مشاور کنونی مرکز بین المللی تجارت و توسعه پایدار، به همراه کن لوئیس Ken Lewis)) سفیر سابق کانادا در امارات متحده عربی و هماهنگ کننده سابق کانادا در امور افغانستان طی مقاله مشترکی در روزنامه مونترال گزت کانادا دیدگاه های خود را در خصوص روابط ایران و کانادا به رشته تحریر در آورده اند .

در این مقاله آمده است :

طی دیداری از ایران دریافتیم که ایران خواستار تعامل با دنیا و غرب است، 35 سال پس از قطع روابط با آمریکا و سه سال بعد از گسترش تحریم های سخت در حوزه درآمدهای نفت و بازار اروپایی، ایرانیان هنوز شکست نخورده اند.

آنها با داشتن یک سابقه تاریخی طولانی، فرهنگ غنی و نظام آموزشی قابل اطمینان روی پا ایستاده اند، در این خصوص دولت و جامعه تجاری کانادا باید چهار ملاحظه را مد نظر قرار دهد:

احتمال اینکه تا تاریخ 4 نوامبر مذاکرات به نتیجه برسد وجود دارد و این امر زمینه اصلاحات بیشتر را فراهم می نماید.

روحانی از حمایت عمومی گسترده برخوردار است. وی سرمایه سیاسی قابل توجهی دارد. مردم به او اعتماد دارند و سیاست تعامل از سوی او امیدهای جدیدی را برانگیخته است. دولت همچنین به طبقه تجار که بطور قاطع مایل به انتها دادن به انزوا برای توسعه کشور است نزدیک می باشد.

دولت کانادا برای نزدیکی به ایران باید به فکر رهیافت جدیدی باشد. لحن تند و تیز دولت ما و تعطیلی سفارت ما یک اشتباه بوده است. ما اختلافات مشروعی داریم اما بدون تبادل نظر نمی توانیم پلی بر روی این اختلافات بزنیم.

حمید حسینی رئیس ایرانی اتاق ایران و کانادا اخیرا اعلام نموده که او احساس میکند کانادا پنجره اش را بر روی ایران بسته است. در حالی که نخست وزیر انگلیس اخیرا خبر بازگشایی سفارت انگلیس در تهران را اعلام نمود ما هم باید از وی در این خصوص پیروی کنیم.

تجار کانادایی باید آمادگی برای تعامل مجدد با ایران را داشته باشند. قبل از انقلاب سال 1979 کانادا حضور قابل ملاحظه تجاری در ایران داشت. امروز ایران به تزریق سرمایه و تکنولوژی گسترده ای نیازمند است. علی رغم تحریمها، امریکا و اروپا از هم اکنون در پی ایجاد فرصت و جای پا برای شرکت های خود با توجه به فرصتهای مورد انتظار هستند.

ظرفیت ها بسیار گسترده است. معاون رئیس جمهوری ایران در حوزه گردشگری از برنامه برای افزایش 4 برابری توریسم و رساندن آن به 20 میلیون نفر تا 10 سال آینده اطلاع داد. بدین منظور ایران باید تعداد هتل ها و شبکه حمل و نقل خویش را تا سه برابر باید افزایش دهد.

نفت و گاز، معدن، هوانوردی، قطعات خودرو و محصولات غذایی کشاورزی نیز بخشهایی هستند که نیازمند توجه بوده و همه این حوزه ها نقطه قوت کاناداست.

ایرانیان مایلند که روابط خویش با کانادا و تجار کانادایی را بازسازی کنند. این حاکی از تمایل به انعطاف در مذاکرات است.

در حالی که ضرب الاجل ماه نوامبر پدیدار میگردد بگذارید آرزو کنیم که درخشش های پاییزی نقطه عطف زمستانی را فراهم سازد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 25 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 8255

به "کانادا باید خود را برای تعامل با ایران آماده کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کانادا باید خود را برای تعامل با ایران آماده کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید