48 کشور مجهز به ارتش اخبارجعلی در شبکه های اجتماعی را بشناسید

به گزارش سهندبلاگ، محققان آکسفورد می گویند حکومت ها، سیاسیون و احزاب سیاسی 48 کشور دنیا، سال گذشته مشغول کمپین های دستکاری شده توسط بات های ناشراخبار جعلی بوده اند.

48 کشور مجهز به ارتش اخبارجعلی در شبکه های اجتماعی را بشناسید

به گزارش خبرآنلاین، اپیدمی جهانی اخبار جعلی با روش انتشار دیتای دروغین به وسیله شبکه های اجتماعی معضلی جهانی در سال 2017 بوده که به گفته محققان آکسفورد، اخبار جعلی هنگام انتخابات به اوج رسیده تا بتواند افکار عمومی را تحت تأثیر قرار دهد.

تنها در چین 2 میلیون نفر در استخدام ارتش سایبری در بخش انتشار اخبار روی شبکه های اجتماعی حضور دارند و اغلب این افراد برای تحت تأثیر قراردادن افکار عمومی پس از انتشار اخباری که به نفع خود است، کامنت، لایک و ... را نیز دست کاری نموده تا بتوانند مردم را دنباله رو سیاست های خود نمایند.

به گفته سامانتا بردشو از نویسندگان این تحقیق، بیشتر احزاب سیاسی درگیر این موضوع بوده و هنگام انتخابات پررنگ تر می گردد. به گفته وی داستان برگزیت و انتخابات 2016 آمریکا به خوبی چنین جریاناتی را پررنگ کرد و حالا این نوع استراتژی توسط حکومت ها بکار گرفته شده تا افکار عمومی را تغییر دهند.

فیس بوک، توئیتر، واتس اَپ، تلگرام و وی چت؛ عمده شبکه های اجتماعی و پیغام رسان موبایلی هستند که توسط ارتش های سایبری دولتی مدیریت می شوند.

بعد از چین که دو میلیون ترول در اختیار دارد، کشور آذربایجان با 50 هزار نفر استخدام شده برای لایک گذاشتن، کامنت نوشتن و ... در رده دوم جای داشته و حضور کشورهایی مانند ایران، اکراین و ویتنام نیز در صدر جدول قابل توجه است.(در این گزارش آمار 10 تا 20 هزارنفری در ایران مربوط به سال 2012 است)

منبع: انتخاب
انتشار: 10 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 5291

به "48 کشور مجهز به ارتش اخبارجعلی در شبکه های اجتماعی را بشناسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "48 کشور مجهز به ارتش اخبارجعلی در شبکه های اجتماعی را بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید