با توانایی های شگفت انگیز فناوری حسگر رادار گوگل آشنا شوید

به گزارش سهندبلاگ، رویای دستیابی به خانه های هوشمند همیشه برای بسیاری از افراد مهم بوده است. با این وجود، هر روز تکنیک های جدیدی برای دسترسی هوشمندانه به ابزارها و لوازم خانگی معرفی می گردد و رادار هوشمند گوگل نیز یکی از همین ابزارها است.

با توانایی های شگفت انگیز فناوری حسگر رادار گوگل آشنا شوید

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، ایده اولیه خانه های هوشمند این است که هر جسمی در خانه ما می تواند با دیگر اشایء ارتباط برقرار کند. اما این ایده همانطور که روی کاغذ اجرایی می گردد ساده نیست.

درواقع این بدان معنی است که جا به جا کردن تعداد زیادی از اجسام به یاری فرمان های هوشمند امکان پذیر باشد، با این وجود به نظر می رسد یک راهکار می تواند وجود داشته باشد. این فناوری شامل راداری است که می تواند همه اجسام را آنالیز و کنترل کند. این هدف انجام نمی گردد به جز با پروژه soli گوگل.

محاسبات مبتنی بر رادار در چند سال گذشته افراد زیادی را را در آزمایشگاه های تحقیقاتی مشغول نموده است. اما گوگل از سال 2015 مشغول یک پروژه منحصر به فرد است که به نام soli شناخته می گردد و به کاربران اجازه می دهد تا با استفاده از انگشتان خود ابزارهای دستی را کنترل نمایند.این ایده به کاربران اجازه می دهد دستگاه های هوشمند خود را به وسیله نوعی رابط کاربری کنترل نمایند.

تیم پژوهشی در خصوص این امکان عبارتی جالب به کار می برند و می گویند: ناگهان، هر شیء در خانه شما تبدیل به نوعی کامپیوتر اختصاصی برای شما می گردد.

اخیرا دانشمندان حوزه کامپیوتر در دانشگاه سنت اندروز در اسکاتلند نشان دادند که چگونه سنسور Soli را می توان برای تشخیص تعامل با اشیا با سطح قابل توجهی از جزئیات استفاده کرد. به عنوان مثال، می توان تعداد کارتهایی را که روی میزی قرار گرفته است با این رادار تشخیص داد. به طور مشابه، این ابزارمی تواند شن و ماسه را در ساعت شنی میزان گیری کند، یا حتی شکل ساختارهای لگو را ساده تر کند. همه اینها به طور کامل با استفاده از سیگنال های رادار، بدون تشخیص تصویری انجام می گردد.

تکنولوژی مبتنی بر رادار می تواند هر شیء را در خانه های ما بدون احتیاج به اضافه کردن محاسبات آنالیز کند. این فناوری می تواند اشیای روزمره را به نشانه ها تبدیل کند. بنابراین به جای اینکه حرکات تازه یاد بگیرد، فقط به طور منظم با اشیا ارتباط برقرار می نماید.

منبع: انتخاب
انتشار: 29 آذر 1401 بروزرسانی: 29 آذر 1401 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 18478

به "با توانایی های شگفت انگیز فناوری حسگر رادار گوگل آشنا شوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با توانایی های شگفت انگیز فناوری حسگر رادار گوگل آشنا شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید