عصبانیت سعودی ها از مواضع مصر در قبال ایران

به گزارش سهندبلاگ، یک نویسنده سعودی از موضع قاهره، به این دلیل که در اتهام زنی به ایران در حادثه اخیر دریای عمان از حکومت سعودی دنباله روی نکرده، انتقاد کرد.

عصبانیت سعودی ها از مواضع مصر در قبال ایران

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از عربی 21، ادعاهای عربستان سعودی و شخص ولیعهد آن علیه ایران در ماجرای حمله به دو نفت کش در دریای عمان، حتی با تردیدهایی در میان همپیمانان منطقه ای ریاض همراه شده و در منطقه به جز امارات طرفداری پیدا ننموده است.

به همین دلیل، خالد الدخیل نویسنده سعودی از موضع بی طرفانه مصر درخصوص حادثه عمان انتقاد و این کشور را متهم به ابهام گویی نموده است.

الدخیل در پیغامی در توییتر نوشت: موضع مصر در قبال نقش ایران چیست؟ از تابستان 2013 مصر موضعی واضح در این باره صادر ننموده است.

وی در این پیغام توییتری خود که با واکنش های زیادی همراه شده است، نوشت: مصر از ذکر نام ایران در اظهاراتش خودداری می نماید و اظهارنظرهایی روتین، مانند امنیت خلیج فارس امنیت مصر است بیان می نماید. منافع مصر از این اظهارات چیست؟ آیا مصر قبول می نماید که ایران یا شبه نظامیان تحت حمایت آن، به وسیله آن در کشورهای عربی مداخله نمایند؟.

مصر که از اعضای ائتلاف چهارگانه تحریم نماینده علیه قطر است، هیچ گونه روابط دیپلماتیک با ایران ندارد.

احمد حافظ سخنگوی رسمی وزارت خارجه مصر، روز پنجشنبه همزمان با وقوع حادثه حمله به دو نفت کش در دریای عمان، اعلام نمود که قاهره نگرانی خود را درخصوص بعضی گزارش ها مبنی بر حمله به دو نفت کش در خلیج عمان را ابراز می نماید.

پیشتر نیز روزنامه نیویورک تایمز نوشته است، کشورهای اروپایی به دلیل بی اعتمادی به سیاست های دولت دونالد ترامپ و رویکرد ستیزه جویانه آمریکا علیه ایران، درخصوص نتیجه گیری درباره ابعاد و طرف های مسئول در حادثه عمان جانب احتیاط پیشه گرفته اند. آنها با علم به سیاست های مبالغه آمیز واشنگتن علیه ایران و سوءتعبیرهای این کشور از داده های اطلاعاتی از دولت ترامپ خواسته اند شواهد محکمه پسند درباره ادعاهای خود علیه ایران ارائه کند.

abanhome.com: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.

hodablog.ir: هدا بلاگ | انجمن گفتگوی سیستم مدیریت محتوای هدا بلاگ

منبع: تسنیم
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 6520

به "عصبانیت سعودی ها از مواضع مصر در قبال ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عصبانیت سعودی ها از مواضع مصر در قبال ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید