عملکرد منفعلانه شهرداری در تکمیل پروژه های عمرانی

به گزارش سهندبلاگ، چمران گفت: شهرداری زمانی که نمی تواند پروژه ای نیمه تمام را تکمیل و افتتاح کند باید بگوید که دیگر پروژه بزرگ مقیاس نخواهیم داشت.

عملکرد منفعلانه شهرداری در تکمیل پروژه های عمرانی

مهدی چمران رئیس سابق شورای شهر تهران در گفت وگو با خبرنگار ، در شرح نقش پروژه های کوچک مقیاس شهری با محور محله ها در مدیریت شهری گفت: هیچ دوره مدیریت شهری مانند دوره قبل نسبت به پروژه های محله ای و کوچک مقیاس اهتمام نداشت و امروز اگر سری به محله های پایتخت بزنید شاهد پروژه هایی هستید که در زمان مدیریت قبل شهری افتتاح شده و این موضوع درست نیست که مدیریت شقبل شهری پروژه کوچک مقیاس در سطح محله ها افتتاح نکرده است.

رئیس سابق شورای شهر تهران با اشاره به انتقاد های مدیریت شهری جدید از احداث پروژه های کلان (ابرپروژه) در دوره قبل مدیریت شهری گفت: من این نکته را نمی پذیرم که مدیریت شهری بخواهد احداث و افتتاح پروژه های کوچک مقیاس را در دستور کار خود قرار دهد و در مقابل بزرگراه نسازد و پروژه های بزرگ مقیاس نداشته باشد، زیرا ساخت و ساز در مدیریت شهری مانند یک انسان است که همان گونه که دست و پا می خواهد انگشت و ناخن نیز باید داشته باشد.

بودجه 18 هزار میلیارد تومانی برای نگهداری از شهر کافی نیست

او توضیح داد: البته باید به این نکته اذعان کرد که دیگر بزرگراهی در پایتخت نمانده است که مدیریت شهری بخواهد آن را بسازد، اما امروزه شاهد هستیم که مدیریت شهری حتی در تکمیل بعضی از پروژه های باقیمانده از دوره قبل شهری مانند انتهای بزرگراه یادگار امام (ره) و بزرگراه امام علی (ع) منفعلانه عمل می نماید.

رئیس سابق شورای شهر تهران اضافه کرد: زمانی که مدیریت شهری نمی تواند بخش کوچکی از پروژه بزرگ را تکمیل کند باید این گونه صحبت کند که ما دیگر پروژه بزرگ مقیاس در پایتخت نخواهیم داشت.

چمران گفت: آرزوی قلبی من این است که مدیریت شهری در حوزه شهرسازی پیروز باشد و در کنار ساخت و ساز شهری به محور های دیگر پروژه های عمرانی مانند توسعه فضای سبز نیز توجه داشته باشد.

او توضیح داد: در بحث پروژه های کوچک مقیاس و بزرگ مقیاس به طور حتم باید بخش خصوصی نیز وارد گردد البته باید گفت اگر مدیریت شهری بتواند بخش خصوصی را وارد پروژه کند زیرا موضوع انجام یک پروژه در سطح پایتخت شهرداری تهران است.

انتهای پیغام /

abanhome.com: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.

hodablog.ir: هدا بلاگ | انجمن گفتگوی سیستم مدیریت محتوای هدا بلاگ

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 4979

به "عملکرد منفعلانه شهرداری در تکمیل پروژه های عمرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عملکرد منفعلانه شهرداری در تکمیل پروژه های عمرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید