قیمت بلیت تهران، مشهد یک میلیون تومان، تهران، کیش 1.3 میلیون تومان

به گزارش سهندبلاگ، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اخیراً از معین تکلیف قیمت بلیت هواپیما در هفته جاری در جلسه شورای عالی هواپیمایی خبر داده بود.

قیمت بلیت تهران، مشهد یک میلیون تومان، تهران، کیش 1.3 میلیون تومان

این در حالی است که کاپیتان تورج دهقانی زنگنه آخرین رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، معاون سابق وزیر راه و شهرسازی و دبیر شورای عالی هواپیمایی 16 تیرماه سال جاری با حکم وزیر راه و شهرسازی از این سمت برکنار شده و طی 12 روز اخیر، هنوز جانشینی برای وی معین نشده است؛ در حال حاضر سیاوش امیرمکری مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران که طبق قانون، می بایست تحت نظارت سازمان هواپیمایی کشوری فعالیت کند، همزمان سرپرست این سازمان است که به گفته تعدادی از کارشناسان صنعت هوانوردی، این اتفاق در حکم تعارض منافع شمرده می گردد.

ایرلاین ها: زیان ده هستیم / ‬محدودیت 60 درصد برداشته گردد

شرکت های هواپیمایی هم در یک سال و نیم گذشته از کرونا و شروع اجرای مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا در مورد اعمال محدودیت فروش بلیت پروازهای داخلی تا سقف 60 درصد ظرفیت هواپیما، همیشه از زیان ده بودن صنعت حمل و نقل هوایی و لزوم حذف این مصوبه سخن رانده اند.

انجمن شرکت های هواپیمایی در طی یک سال اخیر بارها با رئیس جمهور، وزیر کشور به اسم فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا و وزیر بهداشت به اسم دبیر این ستاد نامه نگاری نموده و خواستار حذف این مصوبه شده بودند.

نشست این هفته شورای عالی هواپیمایی با موضوع نرخ بلیت پروازهای داخلی

ذیبخش سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفته است: تکلیف قیمت بلیت هواپیما در جلسه شواری عالی هواپیمایی کشوری که در همین هفته برگزار خواهد شد، معین می گردد و درخواست شرکت های هواپیمایی برای افزایش قیمت مورد بررسی قرار خواهد گرفت، اما مبنای اصلی تصمیم گیری در این جلسه بررسی قیمتی است که شرکت های هواپیمایی باید ارائه دهند.

پیش از این هم بارها اعلام شده بود که شرکت های هواپیمایی می بایست صورت های اقتصادی خود را در اختیار سازمان هواپیمایی کشوری قرار دهند؛ اما شنیده شده بعضی ایرلاین ها حاضر به ارائه صورت های اقتصادی خود و شفاف سازی آن نیستند.

بعضی شنیده ها حاکی است ممکن است شورای عالی هواپیمایی در جلسه هفته جاری خود بار دیگر با افزایش 10 درصدی نرخ بلیت هواپیما نسبت به آخرین نرخ نامه کف و سقف قیمتی بلیت پروازهای داخلی که در آبان 1399 به تصویب شورای عالی هواپیمایی رسیده بود، موافقت کند.

بی اعتنایی ایرلاین ها به تهدیدها

تداوم افزایش قیمت بلیت هواپیما در حالی است که رئیس سابق سازمان هواپیمایی کشوری و وزیر راه و شهرسازی طی یکماه گذشته صراحتاً مخالفت خود را با این رویه شرکتهای هواپیمایی اعلام نموده اند. حتی مدتی قبل رئیس وقت سازمان هواپیمایی کشوری زمانی که موضوع افزایش 30 درصدی قیمت بلیت هواپیما رسانه ای شد، تهدید کرد که ایرلاین های متخلف جریمه شده و مجوز پروازهایشان ابطال خواهد شد. اما در این مدت خبری از جریمه و ابطال مجوز پرواز به گوش نرسیده است.

اکنون در غیبت سکاندار سازمان هواپیمایی کشوری، ایرلاین ها همچنان اقدام به بالا نگه داشتن نرخ بلیت پروازهای داخلی نموده و قیمت بلیت پرواز تهران-مشهد در بازه 900 هزار تا یک میلیون تومانی و تهران-کیش در بازه یک تا یک میلیون و 300 هزار تومانی به فروش می رسد.

مهر

pariha.com: پریها: مجله اخبار، سرگرمی، ورزش، فال، پزشکی، سینما، هنر، گردشگری

منبع: گردشبان
انتشار: 24 مهر 1400 بروزرسانی: 24 مهر 1400 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 14683

به "قیمت بلیت تهران، مشهد یک میلیون تومان، تهران، کیش 1.3 میلیون تومان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت بلیت تهران، مشهد یک میلیون تومان، تهران، کیش 1.3 میلیون تومان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید