مجموعه داستان نسترن های صورتی بعد از بیست ودو سال تجدیدچاپ شد

به گزارش سهندبلاگ، به گزارش خبرنگاران مجموعه داستان نسترن های صورتی نوشته رضا جولایی بعد از بیست ودو سال توسط نشر چشمه به چاپ رسید. این مجموعه داستان یکی از مهم ترین مجموعه داستان های اواخر دهه هفتاد محسوب می گردد که روایتی از دوران قاجار به مخاطب ارائه می دهد که تا به حال آن را جایی نخوانده است.

مجموعه داستان نسترن های صورتی بعد از بیست ودو سال تجدیدچاپ شد

جهت دریافت مشاوره خدمات طراحی کاتالوگ تبلیغاتی از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

جولایی در این ده داستان با تکیه بر تکنیک های مرسوم در ادبیات پلیسی سعی نموده داستان هایی بنویسید که ترس و دلهره و هیجان را در دل تاریخ به خواننده نشان دهد. روایت غیر رسمی نویسنده از تاریخ قاجار او را به نویسنده ای خاص در ادبیات داستانی معاصر بدل نموده است. این ده داستان محور روایی شان بر ترس و واهمه راسخ است که هم برآمده از ذات اجتماع مخوف آن موقع است و هم برآمده از دلهره های زیسته انسانی. این شخصیت های ترس خورده و در هولِ بلا افتاده جلو می فرایند چون چاره ای ندارند؛ چراکه اگر لحظه ای بایستند انگار که در مغاکی کشنده فرو رفته اند.

هر کدام از داستان های مجموعه داستان نسترن های صورتی موضوعی خاص را دربرمی گیرند و شکل و شیوه روایت در آن ها متفاوت است. جولایی علاوه بر شاه زادگان و اشرف زادگان قاجاری به طبقه های دیگر اجتماعی نیز پرداخته و دوره زوال اشرافیت قاجاری را نیز به تصویر کشیده است. اگرچه او در این مجموعه داستان از تاریخ و سیاست در معنای رئال و واقعی اش یاری می گیرد اما در اصل نسترن های صورتی بیان دغدغه های انسانی نویسنده است که به دنیای معاصر خویش نیز نظر دارد و داستان های نوشته است که نسبت شان با اکنون و اینجا در مدار مشخصی قرار می گیرند. همچنین توجه به فضای سوررئال تاریخی از مهم ترین ویژگی های این مجموعه داستان است.

از رضا جولایی تا به امروز رمان هایی چون سو قصد به ذات همایونی، شکوفه های عناب، ماه غمگین، ماه سرخ و مجموعه داستان پاییز 32 به چاپ رسیده است.

مجموعه داستان نسترن های صورتی نوشته رضا جولایی در 200 صفحه و با قیمت 42 هزارتومان توسط نشر چشمه به چاپ رسیده است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 13 فروردین 1400 بروزرسانی: 13 فروردین 1400 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 12906

به "مجموعه داستان نسترن های صورتی بعد از بیست ودو سال تجدیدچاپ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجموعه داستان نسترن های صورتی بعد از بیست ودو سال تجدیدچاپ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید