مرز خسروی باز است

هنوز 2 روز از خبر بازگشایی مرز خسروی نگذشته بود که خبر بسته شدن دوباره آن به گوش رسید.

مرز خسروی باز است

هر چند هیچ کدام از مسئولان خبر بسته نشدن مرز را تایید نکردند. به گزارش خبرنگاران، دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی بلافاصله پس از انتشار خبر فوق در همان ساعات نخست با رد خبر بسته شدن مرز خسروی، گفت: این مرز هم اکنون باز بوده و جای نگرانی وجود ندارد. احمد محمدی فر بعضی ناهماهنگی ها و معطلی ها در مرز خسروی را به دلیل تازه باز شدن آن طبیعی دانست و گفت: تردد زوار از این مرز بنا به توافق اجرا شده را شاهد هستیم و سعی داریم همه این ناهماهنگی ها را برطرف کنیم تا مسائل حل گردد.

دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی افزود: بنا به توافقی که با دولت عراق داشتیم، مرز خسروی باز است و هیچ خبری مبنی بر بسته شدن این مرز صحت ندارد. وی بیان نمود: توصیه ام به عمده زائرانی که از سوی کاروان هایشان در حال تردد از مرز خسروی هستند این است که مدیرانشان با سازمان حج و زیارت هماهنگ باشند و در صورت هرگونه دغدغه و نگرانی با مسئولانی که در مرز مستقر هستند، موارد را به آنها اطلاع دهند. در ادامه نیز معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه گفت: مرز خسروی باز است و طبق هماهنگی هایی که با سازمان حج و زیارت انجام شده زائران می توانند در قالب کاروان های زیارتی از مرز خسروی راهی عتبات عالیات شوند.

محمدابراهیم الهی تبار در حاشیه بازدید از مرز رسمی خسروی و قرارگاه ویژه اربعین حسینی مستقر در مرز گفت: مرز خسروی روز آدینه گذشته با حضور وزیران کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق بازگشایی شد که طبق هماهنگی ها و توافق انجام شده با کشور عراق، روز آدینه 5 کاروان و روز شنبه نیز 300 تن از زائران انفرادی از این مرز راهی عتبات عالیات شدند. وی گفت: با توجه به این که در منذریه و خانقین عراق هنوز امکانات خودرویی برای تردد انفرادی زائران با مشکل روبرو است، زائران می توانند در قالب کاروان از مرز خسروی تردد نمایند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه گفت: هماهنگی های لازم با سازمان حج و زیارت اجرا شده و کاروان ها می توانند از مرز خسروی راهی عتبات عالیات و کربلای معلا شوند. الهی تبار گفت: برای تردد زوار، 4 قرارگاه در مرزهای عبوری کشورمان به عتبات عالیات مستقر شده که یکی از این قرارگاه ها خسروی است که احتیاج بود در راستای اقداماتی که در منطقه انجام می دهند، بازدیدی داشته باشیم. وی گفت: خوشبختانه در حوزه های زیرساختی، امنیتی، راهسازی، راهداری و شهرداری همه دستگاه ها در حال اجرا اقدام های لازم هستند و تاکنون نیز کارهای خوبی اجرا شده است.

فرماندار قصرشیرین نیز در آخرین خبرها گفت: مرز رسمی خسروی باز و تردد زائران در حال اجرا است. مرادعلی تاتار افزود: طی توافق انجام شده و تصمیم گیری هایی که در این نشست انجام شد، قرار شد که از بیستم شهریور به بعد شاهد افزایش ترددها و تسهیل در امر عزیمت زائران از مرز رسمی خسروی باشیم. وی ادامه داد: هم اکنون زائران عتبات عالیات می توانند به صورت کاروانی از مرز رسمی خسروی راهی عتبات عالیات شوند و مسئله ای در رابطه با ترددها نداریم. طرف عراقی قرار است یک شرکت حمل ونقل برای تردد زائران در آن سوی مرز مستقر کند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 مهر 1398 بروزرسانی: 20 مهر 1398 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 3676

به "مرز خسروی باز است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرز خسروی باز است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید