کدام تکنولوژی ها هنگام وقوع سیل کاربردی تر خواهند بود؟ ، از GPS تا پاوربانک

به گزارش سهندبلاگ، این روزها زندگی بسیاری از ما به تکنولوژی وابسته است. اما شاید بسیاری از ما تکنولوژی را صرفا با هدف تفریح استفاده کنیم و توجهی به کاربردهای تکنولوژی در حوادثی مثل سیل نداشته باشیم.

کدام تکنولوژی ها هنگام وقوع سیل کاربردی تر خواهند بود؟ ، از GPS تا پاوربانک

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، وقوع سیل شدید می تواند مخرب و حتی مرگبار باشد اما با یاری بعضی تکنولوژی های نه چندان پیچیده که برای بسیاری از ما شناخته شده هستند می توان با مشکل سیل تا حدی مقابله کرد:

پاور بانک

یکی از اتفاقات رایج در هنگام وقوع سیل قطع برق است. این موضوع باعث می گردد تلفن های همراه، ساعت های هوشمند و ... به مرور زمان در اثر اتمام شارژ از کار بیفتند. این موضوع در شرایط بحرانی و خطر بسیار مهم است که بتوان حداقل گوشی های هوشمند را روشن نگه داشت. بر این اساس پاوربانک ها در این شرایط کاربردی خواهند بود.

تلفن همراه ضد آب

این روزها انواع برندها، گوشی های هوشمند ضد آب فراوری نموده اند. درست است که قیمت بعضی از مدل های این نوع گوشی ها بسیار بالاست اما در شرایطی مثل سیل که آب و رطوبت همه جا را فرا گرفته است، داشتن چنین تلفن همراهی به ویژه برای تقاضای یاری یک نعمت بزرگ محسوب می گردد.

ساعت هوشمند ضد آب

ساعت های هوشمند از جمله گجت های بسیار مفید و هوشمند برای افراد مختلف محسوب می شوند. با یاری ساعت های هوشمند می توان پیام یاری فرستاد، زمان را آنالیز کرد، شرایط آب و هوا را آنالیز کرد یا حتی مسیریابی کرد.

شبکه های اجتماعی

نقش شبکه های اجتماعی در زندگی مردم امروز بسیار پررنگ است و جالب است بدانید در این حوزه یعنی در هنگام وقوع سیل نیز نقش شبکه های اجتماعی بسیار مهم و موثر است. با یاری شبکه های اجتماعی می توان اقدام به ارسال عکس و فیلم، ارسال موقعیت مکانی یا حتی آگاهی رسانی به دیگران کرد.

اپلیکیشن های هواشناسی

استفاده از اپلیکیشن های هواشناسی به ویژه برای مسافران از اهمیت بسیاری برخوردار است. با یاری این اپلیکیشن ها می توان با آنالیز شرایط آب و هوا از موقعیت خطر فرار کرد. یا حتی موقععیت خطر را دور زد. اپلیکیشن های هواشناسی استاندارد و معتبر برای نجات جان بسیاری از افراد کاربردی هستند.

GPS

منبع: انتخاب
انتشار: 28 آذر 1401 بروزرسانی: 28 آذر 1401 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 18474

به "کدام تکنولوژی ها هنگام وقوع سیل کاربردی تر خواهند بود؟ ، از GPS تا پاوربانک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام تکنولوژی ها هنگام وقوع سیل کاربردی تر خواهند بود؟ ، از GPS تا پاوربانک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید