بازار داغ شرکت&zwnjهای بیمه در بورس پایتخت

به گزارش سهندبلاگ، خبرنگاران : در معاملات امروز چهارشنبه 19 آذر 1399 با اینکه شاخص کل نزول کرد، تمام نمادهای گروه شرکت های بیمه رشد قیمت داشتند.

بازار داغ شرکت&zwnjهای بیمه در بورس پایتخت

به گزارش خبرنگاران، در معاملات امروز بورس، برای سومین روز پیاپی شاخص کل ریزش کرد اما شاخص هم وزن رشد داشت. شاخص کل افت اندک هزار و 224 واحدی را رقم زد و به سطح یک میلیون و 506 هزار واحد رسید. اما شاخص هم وزن 6 هزار و 610 واحد رشد کرد و به رقم 451 هزار و 3 واحد افزایش یافت.

در پیش گشایش معاملات امروز بورس، ارزش صف های خرید بالغ بر 3 هزار و 412 میلیارد تومان بود و صف های فروش 67 میلیارد تومان ارزش داشت. بیشترین صف خرید به شرکت های صنایع چوب کاسپین خزر (چخزر)، سنگ آهن گهرزمین (وتوکا) و سرمایه گذاری توکا فولاد (وتوکا) تعلق داشت و غنوش (نوش مازندران)، تلیسه (شرکت تلیسه نمونه) و وسگلستا (شرکت سرمایه گذاری استان گلستان) بیشترین صف فروش را داشتند.

دو صعود کم رمق و یک نزول عظیم

با آغاز معاملات امروز، شاخص کل روندی صعودی پیدا کرد. در 15 دقیقه ابتدایی شاخص 8 هزار واحد بالا آمد و به سطح یک میلیون و 515 واحد رسید. پس از آن روندی نزولی پیدا کرد و با سقوطی 12 هزار واحدی تا رقم یک میلیون و 503 هزار واحد پایین آمد. در یک ساعت سرانجامی شاخص صعودی شد اما تنها 3 هزار واحد بالاتر آمد. در سرانجام معاملات شاخص کل هزار و 224 واحد پایین تر از دیروز نهاده شد.

در سرانجام معاملات چهارشنبه بازار سهام، 339 نماد رشد قیمت داشتند که 232 نماد بورسی و 107 نماد فرابورسی بودند. همچنین 122 نماد کاهش قیمت داشتند که 95 نماد بورسی و 27 نماد فرابورسی بودند. به عبارت دیگر، 70 درصد بازار رشد قیمت داشتند و 25 درصد بازار افت قیمت داشتند.

با وجود افت شاخص کل، کثرت تعداد نمادهای مثبت موجب رشد شاخص کل هم وزن شد، اتفاقی که برای سومین روز پیاپی تکرار شد. شاخص کل بورس تهران هزار و 224 واحد نزول کرد و در رقم یک میلیون و 506 هزار واحد ایستاد.

امروز همچنین شاخص کل هم وزن 6 هزار و 610 واحد رشد کرد و به رقم 451 هزار و 3 واحد رسید. شاخص کل فرابورس نیز رشد داشت و با افزایش 205 واحدی به 19 هزار و 431 واحد رسید.

عظیمان سرخ پوش بورس

در معاملات امروز، قیمت سهام فارس (صنایع پتروشیمی خلیج فارس)، کگل (گلگهر) و شستا (شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی) کاهش یافت و این سه در مجموع بیش از 3 هزار و 300 واحد شاخص بورس را پایین کشیدند. شپنا (پالایش نفت اصفهان) و شتران (پالایش نفت تهران) دیگر عظیمان سرخ پوش بورس امروز بودند که بیشترین تاثیر را بر افت شاخص بورس داشتند.

روز خوب شرکت های بیمه

در معاملات روز چهارشنبه تمام نمادهای گروه شرکت های بیمه و صندوق های بازنشستگی رشد قیمت داشتند. امروز تمام 17 شرکت این گروه با رشد ارزش روبرو شدند و کل این گروه رشد 3.95 درصدی را ثبت کرد.

رشد ارزش معاملات

در معاملات روز چهار شنبه بورس پایتخت ارزش معاملات کل بازار سهام افزایش یافت. ارزش معاملات کل بازار با رشد 32 درصدی به رقم 27 هزار و 14 میلیارد تومان رسید. اما ارزش معاملات خرد بورس 5 درصد کاهش یافت و به رقم 16 هزار و 685 میلیارد تومان رسید.

ورود پول های حقیقی

بورس امروز هم شاهد ورود 683 میلیارد تومان پول حقیقی بود. بیشترین ورود پول حقیقی به نمادهای حفاری (شرکت حفاری شمال)، خدیزل (شرکت بهمن دیزل) و ودی (بیمه دی) اختصاص داشت.

امروز در سمت تقاضا، 89 درصد خریدها توسط معامله گران حقیقی و 11 درصد توسط معامله گران حقوقی انجام شد. در سمت عرضه، 85 درصد فروش ها توسط معامله گران حقیقی و 15 درصد توسط حقوقی ها انجام شد.

رشد تقاضا و افت عرضه های بازار

در سرانجام معاملات روز چهار شنبه ارزش صف های خرید نسبت به دیروز 45 درصد افزایش یافت و 2 هزار و 313 میلیارد تومان شد و ارزش صف های فروش به رقم 125 میلیارد تومان کاهش یافت که نسبت به دیروز 42 درصد کمتر شده است.

امروز برای یازدهمین روز کاری متوالی ارزش تقاضای بازار از عرضه ها بیشتر بود و رقم مازاد تقاضا نسبت به روز گذشته 59 درصد رشد یافت و به رقم 2 هزار و 188 میلیارد تومان رسید.

عرضه و تقاضای بورس

در سرانجام معاملات امروز، همانند چهار روز اخیر بیشترین ارزش صف خرید به شرکت صنایع چوب کاسپین خزر (با نماد معاملاتی چخزر) اختصاص داشت. پس از چخزر، کگهر (سنگ آهن گهرزمین) و سمگا (سرمایه گذاری میراث فرهنگی) بیشترین صف خرید را داشتند. نماد پدرخش (شرکت درخشان ایران) نیز بیشترین ارزش صف فروش بازار را به خود اختصاص داد. پس از پدرخش، پاسا (شرکت ایران یاسا تایر) و وسخراج (شرکت سرمایه گذاری استان خراسان جنوبی) در رتبه های بعدی جدول بیشترین ارزش صف فروش نهاده شدند.

شستا در صدر جدول ارزش معاملات

در معاملات روز چهارشنبه شستا بیشترین ارزش معاملات بازار سهام را به خود اختصاص داد. ارزش معاملات سهام شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی 535 میلیارد تومان بود.

پس از شستا، بانک تجارت بیشترین ارزش معاملات را داشت و ایران خودرو رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن، بانک صادرات و بانک دی در رتبه های بعدی بیشترین ارزش معاملات نهاده شدند.

خودرویی ها و بانکی ها صدرنشینان جدول حجم معاملات

در جدول حجم معاملات امروز، سایپا با تعداد 1 میلیارد و 165 میلیون و 809 هزار و 110 سهم در صدر نهاده شده است. بانک تجارت در رتبه دوم بیشترین حجم معاملات بازار نهاده شد و رتبه سوم به بانک صادرات تعلق داشت. ایران خودرو و شرکت گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو (خگستر) نیز در رتبه های بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 17 دی 1399 بروزرسانی: 17 دی 1399 گردآورنده: sahandblog.ir شناسه مطلب: 11705

به "بازار داغ شرکت&zwnjهای بیمه در بورس پایتخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازار داغ شرکت&zwnjهای بیمه در بورس پایتخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید