تعاریف و اصطلاحات

بازسازی مدرسه تاریخی ایرانشهر در یزد آغاز شد

ایلنا/ براساس آخرین خبرهای منتشر شده، بازسازی مدرسه تاریخی ایرانشهر در یزد آغاز شد.

30 فروردین 1400

مجوز تورهای نوروزی به صورت آنلاین پایش می گردد

ایرنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، مجوز تورهای نوروزی به صورت آنلاین پایش می گردد.

16 فروردین 1400

مواد سازنده شامپو چیست؟

شامپو معمولا از ترکیب واکنشگر ها ساخته شده و برای تهیه آن، اغلب سدیم لوریل سولفات با سولفونات سدیم سولفات سدیم ترکیب می شود و کوکو میدو پروپیل بتائین مایع را در آب تشکیل می دهد که بسیار غلیظ و چسبناک است. دیگر مواد سازنده شامپو عبارتند از:...

21 اسفند 1399

هیچ تماسی با دولت بایدن نداشته ایم و هیچ قصدی هم برای این کار نداریم

معاون سیاسی وزیر امور خارجه درباره تماس محرمانه با دولت بایدن با بیان اینکه هیچ تماسی نداشته ایم و هیچ قصدی هم برای آن نداریم، گفت: فعلا هیچ علاقه ای به هیچ تماس مستقیم نداریم و معتقدیم برجام قالب صحیحی است و گفت وگوها باید در قالب آن انجام شود.

16 اسفند 1399

اعلام احداث بزرگترین پروژه گردشگری در نمین

ایلنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، احداث بزرگترین پروژه گردشگری در نمین صورت می پذیرد.

10 اسفند 1399

رفت و آمد گردشگران خارجی به ایران چه زمانی عادی می گردد؟

ایسنا/ بدنبال خبرهای منتشر شده، این پرسش مطرح می گردد که رفت و آمد گردشگران خارجی به ایران چه زمانی عادی می گردد؟

30 بهمن 1399

ماجرای خداحافظی واتساپ با گوشی های قدیمی

براساس اعلام شرکت واتساپ این پیام رسان از ابتدای سال میلادی 2021 دیگر در گوشی های قدیمی اجرا نمی شود. بر این اساس واتساپ دیگر روی آیفون هایی با سیستم عامل IOS 8 یا نسخه های قدیمی تر، کار نخواهد کرد. این بدان معنا است که تنها صاحبان آیفون 6 و آیفون هایی...

26 بهمن 1399

قرص ازتیمایب چیست؟ (موارد مصرف و عوارض)

قرص ازتیمایب (Ezetimibe) از داروهای کاهنده چربی خون است که همراه با یک رژیم غذایی کم چرب و انجام ورزش روزانه باعث کاهش چشمگیر کلسترول خون می شود. دردهای شکمی و اسهال از عوارض این داروست.

10 بهمن 1399

چیزی درباره حافظه پوستتان می دانید؟

نمناک/وجود حافظه پوستی، خطر آسیب دیدگی بیشتر پوست را با گذشت زمان مشخص می کند. آسیب به DNA سلول ها زیاد می شود و با گذشت زمان متوقف کردن آن سخت خواهد شد. حافظه پوستی واقعی بوده و فقط یک اصطلاح شاعرانه یا نام یک رمان نیست و پدیده ای است که متخصصین پوستی به...

27 دی 1399

داستان های عجیب و باورنکردی کی روش - مارادونا

بعد از درگذشت دیه گو آرماندو مارادونا اسطوره آرژانتینی فوتبال جهان و واکنش ها نسبت به این اتفاق مهم یک بار دیگر پای کارلوس کی روش سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران به رسانه های وطنی باز شده و برخی رسانه ها درخصوص روابط گذشته بین مارادونا و کی روش اخبار...

8 دی 1399

فیبروز کلیه چیست؟

فوق تخصص بیماری های کلیوی گفت: سفت شدن بافت کلیه یا فیبروز با پاتوبیولوژی تعیین می شود و بامعاینه بالینی نمی توان آن را تشخیص داد.

29 آذر 1399

تصمیم گیری در شرایط بحرانی

ممکن است فکر کنید همین که با بحران رو به رو شدید و مسائل عملی و مسائلی که آن را دربر گرفته است سرو سامان دادید ، برای شما کفایت می نماید و همه چیز سرانجام یافته است. اما نه ، نمی توانید به سادگی از عواقب و اثرات آن رها شوید.

11 آذر 1399

بانک مرکزی، تأکید رییس جمهوری بر مدیریت نرخ سود با سازوکار بازار

خبرنگاران - رییس جمهوری، روز گذشته و در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت ضمن حمایت از اقدامات بانک مرکزی در زمینه عملیات بازار باز، تأکید کرد، ضروری است بانک مرکزی برای هدایت نرخ سود بین بانکی از ابزارهای قانونی و بازار باز استفاده کند.

8 آذر 1399

کد 99؛ مرز باریک مرگ و زندگی

تهران (پانا) - محمد 10 روزی است که از بیمارستان مرخص شده؛ 37 سال دارد و با کرونای شدید و درگیری 70 درصد ریه در آی سی یو بیمارستان لقمان حکیم بستری بود. از همان هایی که می گویند کد99 ، یعنی کسی که احتیاج به احیا دارد.

8 آذر 1399

حذف گردشگری روستایی با افزایش مهاجرت

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، حذف گردشگری روستایی با افزایش مهاجرت صورت خواهد گرفت.

21 آبان 1399

شعر نو غمگین کوتاه و بلند با موضوعات عاشقانه، زندگی و تنهایی

شاعرانی زندگی را زیبا و پر از شور و شادی می دانند و شاعرانی دیگر آن را تیره که به جز غم و غصه و زشتی ارمغانی ندارد. در مطلب پیش رو نمونه های گوناگون شعر نو غمگین با مضمون زندگی، تنهایی و جدایی از شاعرانی با دیدگاه های متفاوت جمع آوری شده است.

19 آبان 1399

از نوموفوبیا چه می دانید؟

متأسفانه، نوموفوبیا ارتباط مستقیمی با اختلال در خواب، خواب آلودگی در روز و عادات بهداشتی ضعیف دارد. مطالعه ای که در سال 2020 در ژورنال خواب منتشر شد نشان داد که 90 درصد از 327 دانشجوی مورد آنالیز، می توانند دارای نوموفوبیای متوسط تا شدید باشند.

7 آبان 1399

بهره برداری از آشوراده به عنوان منطقه گردشگری خلاف قوانین است

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، بهره برداری از آشوراده به عنوان منطقه گردشگری خلاف قوانین است.

5 آبان 1399

نحوه پاک کردن سیاهی گردو از دست

حتما شما هم در پاک کردن انواع لکه روی دست که حاصل پوست کندن گردوی تازه، بادنجان، چغندر و هویج، دان کردن انار، خرد کردن است مشکل داشته اید. این کارها به دست های شما رنگ می دهد و خیلی دیر از خط های ریز کف دستتان پاک می گردد. در این میان پوست گردو تازه به دلیل...

28 مهر 1399

عرضه اولیه هفته بعد چیست؟

به گزارش خبرنگاران، در هفته اخیر هیچ عرضه اولیه ای در بازار سهام انجام نشد تا پس از چند هفته متوالی این هفته هیچ نماد جدیدی وارد بورس نشود.

20 مهر 1399
تعداد: (28)